Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

dane do PC przez ps/2 [BASCOM][AT89s8252]

vahooz
-
-
Posty:16
Rejestracja:4 mar 2004, o 01:49
Lokalizacja:Wrocek
Kontaktowanie:
dane do PC przez ps/2 [BASCOM][AT89s8252]

Postautor: vahooz » 5 mar 2004, o 13:07

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w jaki sposób przesłać dane z mikrokontrolera do komputera przez ps/2.
Dokładnie chodzi o coś takiego, aby wyświetlić na ekranie komutera daną literkę np. 'a'. Robiłem już tak że pod Windowsem odłączałem klawiaturę, podłączałem procesor i próbowałem przesyłać dane, ale to mi nie działało.



p.s.
Wiem bylo już parę postów i linków do różnych stron na ten temat ale we wszystkich projektach dane zostawały zczytywane z klawiatury, a ja chcę je do komutera wysłać!!

vahooz
-
-
Posty:16
Rejestracja:4 mar 2004, o 01:49
Lokalizacja:Wrocek
Kontaktowanie:

ZROBIŁEM!!!

Postautor: vahooz » 5 mar 2004, o 17:10

Udało się.... :P

Awatar użytkownika
gruszek
-
-
Posty:178
Rejestracja:20 lis 2003, o 13:31
Lokalizacja:bytom

Postautor: gruszek » 19 mar 2004, o 19:27

to napisz jak kolego, bede potrzebowal niedlugo podlacznia ps2 do avrka,
chodzi mi o opis jak sie przesyla dane po ps2

vahooz
-
-
Posty:16
Rejestracja:4 mar 2004, o 01:49
Lokalizacja:Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: vahooz » 22 mar 2004, o 23:47

Witam !
Podaja maila wyśle Tobie program.
A co do przesyłania informacji do w avr będziesz miał DUŻO prościej niż w 51, ponieważ tam masz już gotową f-cję do odczytu: pckbd... czy jakośtak nie pamiętam.
Najlepsze info o algorytmie przesyłania danych to http://www.zpcir.ict.pwr.wroc.pl/~jarekp/proj/plus/.
Pozdrawiam

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości