Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

USB2IDE

Dariusz Goliński
-
-
Posty:4
Rejestracja:11 kwie 2003, o 17:49
USB2IDE

Postautor: Dariusz Goliński » 11 kwie 2003, o 17:59

Witam serdecznie wszystkich czytających.
Mam pewien problem którym chcę się podzielić.
Kupiłem sobie kit taki jak w temacie. Zmontowałem i zaprogramowałem.
Wszystko ok do puki nie podłączyłem napędów CD i dysków.
W systemie instalują się napędy ale system nie widzi na nich żadnych danych. Drażni mnie to tym bardziej iż wyrzuciłem w to cudo jak narazie
160 zł i gówno z tego mam. Na płytce znalazłem przerwaną jedną ścieżkę
zlutowałem ją i coś tam jeszcze system doinstalował i znów dupa.
Wysłałem zapytanie na sypport EP ale tym razem EP mnie olało.
Może ma ktoś jakąś dla mnie rade bo jestem bliski zrobienia rabanu w redakcji. Nadmieniam iż jest to już nie pierwszy kit który kupiłem w EP i niedziała. Poprzednio kupiłem termometr który ponoć działał u projektanta cały rok. Jak się okazało to miał źle dobraną histerezę ale jakoś wymiany procka się niedoczekałem chociaż zgłaszałem problem ze dwa razy.

Gość

Postautor: Gość » 13 kwie 2003, o 16:59

Witam !

Srawdź przylutowanie wszystkich nóżek układu Cypressa. To pomoże na 99.9 %. A co do działu serwisu AVT, to się im nie dziwię jeśli tak samo wyglądał list skierowany do nich.
Pozdrawiam
Piotrek

Dariusz Goliński
-
-
Posty:4
Rejestracja:11 kwie 2003, o 17:49

Postautor: Dariusz Goliński » 15 kwie 2003, o 16:34

Nużki cypresa przylutowane są dobrze na 100 procent. Sam mógłbym powątpiewać ale dałem do sprawdzenia kumplowi który kiedyś składał komputerki przemysłowe. A sam to może uruchomiłeś ?. Tą ścieżke lutowałeś ?

Gość

Postautor: Gość » 16 kwie 2003, o 07:18

Hej!
Tak się składa że jestem autorem tego artykułu :). Złożyłem trzy egzemlparze tego urządzenia i wszystkie działały bez zarzutu, od pierwszego podłączenia. Testowane były pod Windows ME oraz Windows XP.
1. Zakładając że masz przylutowany głowny scalak na 100 % dobrze to wina może leżeć jeszcze po stronie kabla. Jakiego używasz do USB? Najlepszy jest ekranowany i dodatkowo z "flitrem". Od kabla naprawdę dużo zależy.
2. Nie wiem czy w zestawie była następująca informacja: "Na schemat wkradł się drobny błąd (płytka jest OK). Rezystor z onaczeniem R5
(3,6k) dochodzący do DMARQ (pin 9 CY7C68013) powienien mieć oznaczenie R9 oraz wartość 5.6 k." Być może to też Ci coś pomoże.
3. Co do przerwanej ścieżki. Szkoda że nie zauważyłeś jej przed zmontowaniem urządzenia. Tak byś ją (płytkę) wymienił i było by po problemie :)
No to na razie tyle. Napisz czy zmiana kabla pomogła. Aha. Napisz również jakiego system używasz i jaką masz wersję USB.
Pozdrawiam
Piotrek

Gość

Postautor: Gość » 16 kwie 2003, o 16:27

Możesz do mnie napisać na golinskid@zus.pl
Będzie nam obu łatwiej się komunikować.
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Sorki za trochę ostry pierwszy opis ale sam mnie rozumiesz. Na razie włożyłem w to 160 zł a za 134 mogłem mieś konwerter USB2IDE w eleganckiej obudowie na dysk 2,5". Tylko nie wiem czy dałoby się CD podłączyć do niego.
Spróbuje i dam znać.

DAREX

Problem USB / IDE

Postautor: DAREX » 17 kwie 2003, o 12:59

Witam wszystkich mam taki problem iz na plytce po stronie elementow jest rezystor R5 tak jak kolega wczeniej napisal a co ciekawe po drugiej stronie elementow jest R9 i teraz pytanie jakie wartosci maja miec te rezystory wspomne jeszcze ze na schemacie niestety nie ma zadnego rezystora R9 bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Gość

Postautor: Gość » 17 kwie 2003, o 13:04

Hej !
Przeczytaj dokładnie jedną z moich wcześniejszych odpowiedzi :)))
Pozdrawiam
Piotrek

Krtek

Usb 2 Ide

Postautor: Krtek » 17 kwie 2003, o 16:19

No z tym R9 ala R5 to jest skucha ale mozna ją było szybko namierzyć (jesli oczywiście zajrzało siędo schematu referencyjnego) :mrgreen:
Ale najwiekszą skuchą tego projektu jest własnie płytka drugowana i jej wymiary (kształt), umieszczenie gniazda zasilania po stronie gniazda USB oraz oraz brak otworów montazowych a tak pozatym to ok działa od pierwszego kopnięcia z nagrywarką i bez :lol:

Pozdro KS
PS. Sadze ze z tym MAX jako stabilizatorem to tyż przegiecie bo kosztuje prawie co sam Cypress :(

Gość

Postautor: Gość » 17 kwie 2003, o 17:16

Hej !
No tak. Teraz to ze stabilizatorem. Wtedy były jeszcze dostępne w normalnych cenach. No i próbki też wysyłali. Nie to co teraz :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotrek

Dariusz Goliński
-
-
Posty:4
Rejestracja:11 kwie 2003, o 17:49

Postautor: Dariusz Goliński » 19 kwie 2003, o 19:05

gdzie kupiliście gniazdo usb do druku bo ja musiałem wluować swoje ze starej drukarki a poniewarz bło pionowego monarzu to wisi na kablach i gupio wygląda. w mieście Łodzi można zapomnieć o zakupie tego cuda.

SS

IDE2USB

Postautor: SS » 25 kwie 2003, o 11:34

Właśnie w Łodzi (TME) bez problemu można dostać gniazda USB.

Gość

Postautor: Gość » 28 kwie 2003, o 15:29

A na jakiej ulicy bo jak ja przy Sienkiewicza zapytałem to facet tak namnie spojrzał jak bym go o kosmos pytał.

tomom
-
-
Posty:4
Rejestracja:14 kwie 2003, o 17:32
Lokalizacja:Polkowice
Kontaktowanie:

Postautor: tomom » 29 kwie 2003, o 16:41

dalej nikt nie odpowiedzial jasno na temat rezystora R9. bo skoro zastepuje R5 - R9 to co w miejsce R9? A poza tym gdzie mozna kupic elementy do montarzu powierzchniowego? Bo ja na razie wlutowalem zwykle elementy ale to glupio wyglada i niezbut bezpiecznie

Darek eM

USB2IDE

Postautor: Darek eM » 29 kwie 2003, o 22:36

Co do braku danych na dysku, to moje obserwacje są takie.
Podłączyłem dysk Caviar 850 MB i lipa: sterowniki się załdowały, na pasku zadań pojawiła się ikonka urządzenia USB (nawet pokazało dane dysku), ale jak się do tego dysku dobrać?? W "Moim Komputerze" nie pojawiła się ikona dysku, tak jak to ma miejsce na przykład w przypadku Pen Driva.
Natomiast po podłączeniu dysku 20 GB wszystko było OK.
Z CD-ROM-em hula idealni. Mam wrażenie, że szybciej niż po IDE.

Darek eM

Gość

Postautor: Gość » 5 maja 2003, o 19:40

A kabel USB masz ekranowany czy nie ?

guslar
-
-
Posty:6
Rejestracja:2 cze 2003, o 12:15
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: USB2IDE

Postautor: guslar » 2 cze 2003, o 14:43

Co do braku danych na dysku, to moje obserwacje są takie.
Podłączyłem dysk Caviar 850 MB i lipa: sterowniki się załdowały, na pasku zadań pojawiła się ikonka urządzenia USB (nawet pokazało dane dysku), ale jak się do tego dysku dobrać?? W "Moim Komputerze" nie pojawiła się ikona dysku, tak jak to ma miejsce na przykład w przypadku Pen Driva.
Natomiast po podłączeniu dysku 20 GB wszystko było OK.
Z CD-ROM-em hula idealni. Mam wrażenie, że szybciej niż po IDE.

Darek eM
A masz założoną partycję na tym Caviarze???

Krtek

Działało i nie działa :(

Postautor: Krtek » 4 lip 2003, o 08:46

Any Idea :?:? Z 2 miesiace temu uruchomiłem tą przystawkę (działało z tym samym napędem, z tymi samymi kabelkami), teraz dorobiłem sobie zasilacz podłaczam i nic :( komputer odnajduje niby urządzenie usb ale potem to juz kicha zwis do czasu odłaczenia przystawki.

ANY IDEA co sie epsuło PLEASE PLEASE.

Awatar użytkownika
Jarcyk
-
-
Posty:1
Rejestracja:15 paź 2003, o 22:35
Lokalizacja:ciągle ta sama
Kontaktowanie:

Re: Działało i nie działa :(

Postautor: Jarcyk » 15 paź 2003, o 22:47

... i nic :( komputer odnajduje niby urządzenie usb ale potem to juz kicha zwis do czasu odłaczenia przystawki..
Witam!
Ja miałem podobny objaw przy drugim podłączeniu i okazało się że kondensator C6 10uF dostał przebicia (prawdopodobnie przepięcie przy podłączaniu kabelka USB) i powodował zwarcie. :evil:

Mam wielką prośbę ! Zgubiłem płytę EP1/2003B a potrzebuję jeden plik do zaprogramowania EEPROMu ( fx2_ata.iic ) czy KTOŚ może mi podesłąć pocztą? Będę wdzięczny za pomoc :P < jarcyk_s@idea.net.pl >

Hej

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości