Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[avt 941] odtwarzacz CD - niestabilny zasilacz

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań
[avt 941] odtwarzacz CD - niestabilny zasilacz

Postautor: hessus » 25 kwie 2007, o 17:37

Witam,
mam zlozony zestaw avt 941 ktory zlozylem z czesci dostarczonych od avt (nie wspomne ze dostalem cewke zla ale wyminili mi od reki po zgloszeniu). Sytuacja wyglada nastepujaco:
jezeli odlacze cdrom - od zasilacza (oraz tasme IDE) - wszystko startuje gladko oczywiscie bez cdromu, atmel zglasza powitanie i wszystko gra od strony avr'a
jezeli podepne pod zasilacz cdrom oraz tasme - i wlacze zasilanie mam sytuacje taka, cdrom proboje sie rozruszac (slychac szum) ale jakby nie mogl odczytac plyty, na ekranie lcd'ka od avr'a widac jakby cos probowoalo odzyc ale nie daje rady, mija tak okolo minuta + moja reakcja - nacisniecie przycisku eject oraz wlozenie plyty na nowo i za ktoryms tam razem odzywa caly sprzet, loguje sie atmel ze rozpoznaje plyte, podaje liczbe sciezek itp. Proboje zazwyczaj zrobic play, widac spadek zasilania (wtedy cdrom pobiera zwiekszony prad) i jakby caly zesta w na nowo sie inicjuje, za ktoryms tam razem udaje sie znowu go odpalic i w koncu po jakims czasie (kilkadziesiat sekund) udaje sie znowu wlaczyc play tym razem juz jednak dziala stabilnie (moge sobie przez kilka minut posluchac wszystkiego i sprzet dziala stabilnie. Nie rozumiem juz co sie dzieje i co moze byc przyczyna, wyglada jakby musial sie rozgrzac zasilacz (ale tyle czasu????) zeby zaczal stabilnie dzialac. Dodam ze cdrom to lg x 52 (z bardzo dobrym przetwornikiem D/A wbudowanym nawiasem mowiac) na cdromie jest napisane jak kroiwe ze pobor pradu to 1.5A, mam trafo ts 25/25 (zalecany do tego kitu).
Aha jest jeszcze jedna dziwna sprawa, nie dziala mi wogole dioda, to znaczy nigdy nie swieci, sprawdzalem doprowadzenia czy nie ma zimnego lutu itp i nie stwierdzilem problemow, moze uszkodzilem ja?

jezeli chodzi o schemat to jest dostepny pod (pdf o wielkosci okolo 700 kb):

http://www.fresh.com.pl/fs/pub/uploaddocs/cd.pdf

I jestem w kropce, dziekuje za wszelka pomoc / porady

Awatar użytkownika
Pantera33
-
-
Posty:62
Rejestracja:25 sie 2004, o 15:23
Kontaktowanie:

Postautor: Pantera33 » 25 kwie 2007, o 22:25

Ja składałem CD+RTC, ale nie wiem czy to to samo. Też miałem dziwne efekty, raz działało, raz nie. Dopiero jak dałem wydajniejsze trafo to zaczęło działac. Trzeba pamiętac, że niektóre napędy mogą żrec całkiem dużo.

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań

Postautor: hessus » 26 kwie 2007, o 17:40

tak, chodzi wlasnie o CD+RTC, zasilam go LG ktory ma napisane wlasnie 1,5 A max, ale trafo mam potezne ts 25/25, nie wierze ze to wina trafo, to po prostu cos majacego zwiazek z nasycaniem sie zasilania, ktory po okresie rozruchu zaczyna prawidlowo dzialac, a prądy przeciez sa takie same jak przy wlaczaniu wiec to raczej nie trafo ktore jest ogromne u mnie i zalecane przez autora kitu :(

Awatar użytkownika
Pantera33
-
-
Posty:62
Rejestracja:25 sie 2004, o 15:23
Kontaktowanie:

Postautor: Pantera33 » 26 kwie 2007, o 17:52

A nie masz multimetru? Zmierz napięcia, czy one się wahają? Jeśli tak to które?

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań

Postautor: hessus » 27 kwie 2007, o 13:26

napiecie 5 volt jest raczej stale, natomiast przy tych problmeach widac ze napiecie pod obciazeniem na stykach do zasilania CD (12 Volt) spada do wartosci nawet miejscami 10 volt chwilowo, wiec to klopoty z zasilaczem

Awatar użytkownika
Pantera33
-
-
Posty:62
Rejestracja:25 sie 2004, o 15:23
Kontaktowanie:

Postautor: Pantera33 » 27 kwie 2007, o 17:51

no to zobacz jeszcze na mostku czy się waha.

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań

Postautor: hessus » 7 maja 2007, o 17:42

Witam serdecznie,

w koncu ruszylo, o chodzi? problemem byl zbyt duzy pobor pradu przez moj cdrom (LG x52) "na starcie" poniewaz nie chcialem zmieniac cdromu bo ma bardzo dobry przetwornik D/A to dodalem po stronie wtorej za mostkiem kondensator 2200 uF i pomoglo :) startuje bardzo plynnie i bez problemow pracuje, ale i tak mam feler z dioda ktora nie jest spalona ale wyglada na to ze zle dobrane jej napiecie przewodzenia. Poprobouje jeszcze z inna wartoscia rezystora szeregowego do niego wpietego. W kazdym razie mam luty dobre przy diodzie ale jest zle dobrana ona albo rezystor do siebie. Dziękuje za pomoc w klopocie :)

Awatar użytkownika
mdm150
-
-
Posty:23
Rejestracja:28 lip 2006, o 21:32
Lokalizacja:Gajowniki
Kontaktowanie:

Postautor: mdm150 » 12 maja 2007, o 15:51

Witam!
Nie chce mi sie tworzyć oddzielnego tematu ,wiec podepnę sie pod ten. Jeszcze nie mam tego zestawu ,ale się zapytam. Czy ten sterownik jest w stanie obsłużyć płyty wielosesyjne? O ile pamiętam to avt 5078 nie obsługiwał takich dysków. Z kolei avt 2660 bezproblemowo obsługuje takowe CD.

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań

Postautor: hessus » 14 maja 2007, o 08:47

moim zdaniem zalezy to bardziej od samego CDROM'u niz sterownika, wydaje mi sie ze komunikacja z CDROM'em jest na wysokim poziomie tak wysokim ze nie ma znaczenia czy jest to plyta jedno czy wielosesyjna, choc zastanawia mnie czy wogole jest mozliwe tworzenie wielosesyjnych AUDIOCD.

Awatar użytkownika
mdm150
-
-
Posty:23
Rejestracja:28 lip 2006, o 21:32
Lokalizacja:Gajowniki
Kontaktowanie:

Postautor: mdm150 » 15 maja 2007, o 21:37

Kolego hessus jak najbardziej jest możliwe tworzenie wielosesyjnych AUDIO CD w nero burning rom. :629:
Palisz CD audio w trybie track at once bez zamykania CD. Jak jest jeszcze wolne miejsce to poprostu dogrywasz do istniejącej juz sesji.
W załącznku masz przykład tego ze się da...
Załączniki
wielosesyjna CD-audio.JPG
Przykład wielosesyjnej CD-audio-nero widzi taki dysk juz jako CD-rom

hessus
-
-
Posty:12
Rejestracja:9 mar 2007, o 13:06
Lokalizacja:poznań

Postautor: hessus » 16 maja 2007, o 11:52

hmm, jezeli chcesz moze sprawdzic u siebie na zmontowanym kicie ale to potrwa i po wikendzie dopiero bede mogl odpowiedziec pewnie, daj znac czy ci zalezy na tym

Awatar użytkownika
mdm150
-
-
Posty:23
Rejestracja:28 lip 2006, o 21:32
Lokalizacja:Gajowniki
Kontaktowanie:

Postautor: mdm150 » 16 maja 2007, o 12:02

Czemu nie? :629:
Jak będziesz miał czas to sprawdź.

pamarcin
-
-
Posty:2
Rejestracja:20 lut 2008, o 15:11
Lokalizacja:legnica

Postautor: pamarcin » 6 mar 2008, o 09:01

Witam,
też mam problem z zasilaniem, jak podpiąłem cdrom pod zasilacz zewnętrzny - od kompa to działa bez problemu. 2000uF za mostkiem rozwiąże problem? spróbuję dzisiaj.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości