Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

avt384-a/c. Blad czy zamierzenie konstruktora??

daimondamps
-
-
Posty:6
Rejestracja:14 sie 2005, o 13:03
Lokalizacja:Darłowo
avt384-a/c. Blad czy zamierzenie konstruktora??

Postautor: daimondamps » 14 sie 2005, o 13:23

Witam! Przygladam sie temu projektowi bo jest niezmiernie interesujacy .Jedyną kwestia jaka mnie zastanawia to to czy konstruktor umyslnie zepsół bardzo fajną zalete przetwornika - tzn. wejscia symetryczne. Po co zastosowal desymetryzacje ???? Gdyby nie to bylby to polprofesjonalny sprzet:( No ale wypada i tak pogratulowac smialej konstrukcji. Oby tak dalej - czekam na kolejne projekty tego typu.

PS. Chetnie ujrzalbym projekt interfejsu SPDIF- USB. Taki przetworniczek dobrze spelnialby się jako przenosny podlaczany np. przez USB do Laptopa.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty:300
Rejestracja:30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja:Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 14 sie 2005, o 16:40

Była w EP karta z cyfrowymi we i wy koksjalnymi i toslinkami (AVT509 EP 5/2003)

daimondamps
-
-
Posty:6
Rejestracja:14 sie 2005, o 13:03
Lokalizacja:Darłowo

Postautor: daimondamps » 15 sie 2005, o 06:31

Była w EP karta z cyfrowymi we i wy koksjalnymi i toslinkami (AVT509 EP 5/2003)
owszem była - tylko parametry nie te - chodzi mi o polprofesjonalny przetwornik(np. avt 384) + interfejsik :) Tam interfejs USB byl zrealizowany o ile sie nie myle w samym ukladzie przetwornika (CODEC). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty:300
Rejestracja:30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja:Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 15 sie 2005, o 11:43

Z przetwornikiem USB-> SPDIF będzie trudno jeśli chodzi o 24Bit/96khz.
Najlepiej byłoby zrobić mały mikser SPIF na kilka kanałów z wyjściem ADAT i po sprawie (przynajmniej dla mnie) Myślę o zrobieniu jakiegoś interface'u do kompa bo bawię się w home recording:)

tomek_j
-
-
Posty:264
Rejestracja:14 sty 2004, o 09:06

Re: avt384-a/c. Blad czy zamierzenie konstruktora??

Postautor: tomek_j » 15 sie 2005, o 16:18

Witam! Przygladam sie temu projektowi bo jest niezmiernie interesujacy .Jedyną kwestia jaka mnie zastanawia to to czy konstruktor umyslnie zepsół bardzo fajną zalete przetwornika - tzn. wejscia symetryczne. Po co zastosowal desymetryzacje ???? Gdyby nie to bylby to polprofesjonalny sprzet:( No ale wypada i tak pogratulowac smialej konstrukcji. Oby tak dalej - czekam na kolejne projekty tego typu.
Pozdrawiam!
Od razu popsuł :x Desymatryzacja nie była prosta i została zrobiona celowo. Przetwornik miał być w założeniu przeznaczony do zastosowania przez szeroki krąg odbiorców a większośc z nich nie wiedziałaby co się z takim wejściem robi :lol:. Jezęli beda chetni to czemu nie. Co do ADAT to jest już gotowy ADC 8 kanałów (4stereo) - też asymetrycznych :D i DAC 8 kanałowy na układach Wavefront'a - kiedy bedzie w EP - pytac wyżej

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty:300
Rejestracja:30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja:Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 15 sie 2005, o 16:46

Nononono:)
ADC mnie interesuje i to bardzo....

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty:118
Rejestracja:5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja:~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Re: avt384-a/c. Blad czy zamierzenie konstruktora??

Postautor: M@rek » 15 sie 2005, o 17:51

[quote="tomek_jkiedy bedzie w EP - pytac wyżej[/quote]Czy masz jakąś wtyczkę w redakcji ep (bo skoro to jej forum to by się przydała :mrgreen: ).

daimondamps
-
-
Posty:6
Rejestracja:14 sie 2005, o 13:03
Lokalizacja:Darłowo

re

Postautor: daimondamps » 16 sie 2005, o 12:29

ADC???Czekam z niecierpliwoscia :570:
A co do niesymetrycznych wejsc - to latwiej i lepiej mozna bylo to zrobic umieszczajac na plytce np zworke (opcja sym - niesym) . Rozumiem ze projekt jest dla szerokiego grona ale bylby lepszy gdyby wykorzystac te 24 bity w pelni majac lepsze S/N. Pozdrawiam.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości