Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

asembler dla AVR

monte
-
-
Posty:4
Rejestracja:5 mar 2004, o 15:53
Kontaktowanie:
asembler dla AVR

Postautor: monte » 5 mar 2004, o 16:06

potrzebuje jakis materialow ktore pomoga mi poznac asemblera dla uprocesorow AVR, podobno jest duza roznica miedzy asemblerem dla AVR a asemblerem dla uprocesorow z rodziny mcs-51 na ktorych pracowalem. Jesli ktos posiada opis AVRasembler to prosze o pomoc ( a jeszcze gdyby opis byl po polsku to bylbym j4eszcze bardziej szczesliwy)

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty:683
Rejestracja:24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja:Białystok

Postautor: gawel » 5 mar 2004, o 16:39

W języku angielskim wszystko jest na www.atmel.com.

W języku polskim:
lista instrukcji do asm AVR dobrze jest opisana w książce
http://www.btc.pl/index.php?id=avr
Podaj swój email do doślę ci uzupełnienia i odpowiem na pytania.

ja mam an177@poczta.fm

monte
-
-
Posty:4
Rejestracja:5 mar 2004, o 15:53
Kontaktowanie:

Postautor: monte » 5 mar 2004, o 18:06


monte
-
-
Posty:4
Rejestracja:5 mar 2004, o 15:53
Kontaktowanie:

Postautor: monte » 5 mar 2004, o 18:10

a czy przykady w tej ksiazce nie sa typowe pod C??
bo nie chce zakupic czegos co moze mi sie nie przydac.
przegladales ta ksiazke??
mozesz ja po krotce strescic??

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty:683
Rejestracja:24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja:Białystok

Postautor: gawel » 8 mar 2004, o 08:25

Przykłady w książce są w C, ale przy okazji jest tam opisana lista instrukcji oraz są opisane rejestry wystarczająco szczegółowo.

Spis treści jest dostępny na stronie www wydawcy.

Dexter
-
-
Posty:115
Rejestracja:29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 8 sie 2004, o 14:17

Sam asembler jako kompilator sie niewiele rozni. Natomiast lista instrukcji oraz sposob realizacji programow jest znaczacy i wynika z innej budowy mikrokontrolera. W AVR masz do dyspozycji 32 rejestry ogolnego przeznaczenia na ktorych mozesz wykonywac operacje. Niestety niektore instrukcje nie dzialaja na wszystkich rejestrach. Nie mozesz tez dokonywac bezposrednio operacji na pamieci RAM. Najpierw zawartosc musisz skopiowac do ktoregos rejestru i dopiero wtedy mozesz dokonywac operacji na zmiennej (zmiennych). Jezeli program jest niewielki mozna sprobowac zorganizowac tak zmienne zeby w pamieci byly pod adresami rejestrow. Nie musisz wtedy marnowac cykli na zapis/odczyt RAM. Ogolnie doswiadczenie w programowaniu C51 sie przydaje ale czesto jest pewna przeszkoda w optymalnym wykorzystaniu zasobow AVR.
Pozdro
Dexter

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości