Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Projekt nr. 1 "Zegar/termometr z wyświetlaczem VFD"

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:
Projekt nr. 1 "Zegar/termometr z wyświetlaczem VFD"

Postautor: end » 31 maja 2006, o 11:35

Witam, przedstawiam wam projekt nr.1 "zegar/termometr z wyświetlaczem VFD" którego autorką jest Tasza

Projekt można zobaczyć tutaj :

PROJEKT NR.1

W tym temacie będziemy mogli podyskutować z Taszą o jej projekcie.

Anugal
-
-
Posty:6
Rejestracja:13 kwie 2006, o 11:54
Lokalizacja:Ustka

Postautor: Anugal » 3 cze 2006, o 09:51

To ja zainicuje dyskusje.

Przejrzalem wszystkie projekty i stwierdzam iz ten podoba mi sie najbardziej. Moze nie tyle ze wzgledu na tematyke co profesjonalizmu i fachowosci wyzerajacych z kazdego zakamarka projektu. Urzadzenie jest poprawnie zaprojektowane - przyznam, ze dlugo sie gapilem czego by tu sie czepic. Opis konkretny i rzeczowy. Jednym slowem masz prawie gotowy artykul, ktorego nie powstydzilaby sie EP - dlatego masz moj glos.

Szczerze mowiac znalazlem jednak pewne niedociagniecie - otoz specyfikacja 1-Wire mowi, iz szyne danych powinno sie podciagnac do Vcc przez rezystor ok. 5k (namietnie stosuje sie 4,7k , widzialem przypadki poytywnego stosowanie nawet 1,3k). Jednak 10k moze byc deczko za duzo, konsekwencje latwo przewidziec.
Zwrocilbym tez uwage na 'niepedagogiczny' bajzel na burku, ale bylaby to hipokryzja w czystej postaci.

Pozdrawiam.
Bartek

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty:456
Rejestracja:17 sty 2005, o 10:52

Postautor: tasza » 3 cze 2006, o 10:13

Dziękuje za wypowiedź
Urzadzenie jest poprawnie zaprojektowane - przyznam, ze dlugo sie gapilem czego by tu sie czepic.
po odpięciu programatora od złącza Z2, piny 1 i 2 powinny być zwarte - zworką, wygiętym w U drucikiem,
jakkolwiek, ale EA musi mieć docelowo potencjał VCC....
tej uwagi zabrakło w opisie (ale na zdjęciach przy odrobinie wysiłku da się to wypatrzeć)
i to ma status błędu, ale teraz nie chcę modyfikować tekstu,
zresztą...szczerze mówiąc nie bardzo mam już na to chęć..
otoz specyfikacja 1-Wire mowi, iz szyne danych powinno sie podciagnac do Vcc
przez rezystor ok. 5k (namietnie stosuje sie 4,7k , widzialem przypadki poytywnego stosowanie nawet 1,3k).
Jednak 10k moze byc deczko za duzo, konsekwencje latwo przewidziec.
DS1820 podłączony na próbę i odczytywany programem z sampli do uC/51 - działał...
na kabelku jakieś 30 cm... ale w sumie racja - rezystor mógłby byc mniejszy.
1-Wire to w tym projekcie opcja - środek ciężkości jest przeniesiony na I2C.
Zwrocilbym tez uwage na 'niepedagogiczny' bajzel na burku, ale bylaby to hipokryzja w czystej postaci.
ten kawałek stołu to jest jedyne miejsce w którym mogę sobie pozwolić
na bałaganienie...i skrzętnie z tego korzystam....

pozdrawiam,
tasza

spec
-
-
Posty:32
Rejestracja:20 gru 2003, o 00:33
Lokalizacja:Centrum

Postautor: spec » 12 sie 2006, o 13:09

W jaki sposób można obejrzeć ten projekt?, bo link podany http://tasza.republika.pl/vfd-clk.htm jest nieaktualny.

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty:456
Rejestracja:17 sty 2005, o 10:52

Postautor: tasza » 12 sie 2006, o 17:19

Oto aktualny link: http://elportal.pl/tasza/vfd-clk
pozdrawiam,
tasza

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość