Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Monitor LG 575N

SiQor
-
-
Posty:7
Rejestracja:17 mar 2003, o 11:40
Lokalizacja:Sieradz
Kontaktowanie:
Monitor LG 575N

Postautor: SiQor » 6 kwie 2003, o 21:44

Mam problem z monitorem!!
JAk go podłącze to słychać jak przełacza sie przekaźnik, świeci się dioda z przodu, ale nie swieci ekran!!

Rozebrałem go na częci, i nie bardzo wiem jak sprawdzić takie urządzenia z czerwonymi przewodami (trafopowielacz czy cewka nie wiem jak to sie tak naprawde nazywa!!)!!
czy powinna mieć przeście pomiedzy poszczególnymi wyjściami???
:evil: :evil: :x

Z góry dziękuje za wskazówki!!!

Gość

Postautor: Gość » 25 kwie 2003, o 17:59

Nie istnieje prosty sposób sprawdzenia trafopowielacza.Pomiary uzwojeń pomogą wykluczyć zwarcia (przebicie izolacji) pomiędzy osobnymi sekcjami.Nigdy nie wykryjemy zwarć międzyzwojowych. Wracając do monitora to w pierwszej kolejności sprawdź napięcie zasilające stopień mocy odchylania poziomego i obecność żarzenia.Czasami na płycie są opisane wymagane napięcia.Następnym krokiem będzie sprawdzenie tranzystora mocy i genaratora ramki. Obecność żarzenia świadczy o sprawnie działającym odchylaniu (ewentualnie brak WN). Na zakończenie chciałbym przypomnieć,że większość SVGA bez sterowania z karty blokuje plamkę (wygasza). Powodzenia

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości