Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Mini-wieża Sony MHC 650

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty:48
Rejestracja:21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja:Zamość
Mini-wieża Sony MHC 650

Postautor: gringozam » 22 lut 2006, o 16:17

Witam! Jestem nowy na forum wiec na początku chcialem sie przywitac! Jestem Mateusz z Zamościa!

Przejdźmy do sedna sprawy:
ostatnio kupilem na allegro wieże Sony MHC 650 (uszkodzoną), opisze uszkodzenia i pomozcie mi jesli cos mi się uda samemu naprawic to powiedzcie jak?
1. Nie czyta mi płyt. Nawet nie rusza płytek:(
2. Kieszenie kaset sie nie otwieraja, nie mozna wcisnac przycisku "Eject", rozkrecałem i widze, ze nie otwiera sie, bo blokuje jakias biala czesc ktora powinna sie obnizac przy przyciskaniu eject. Tak jest w 2 kieszeniach
3. Co jest dla mnie najważniejsze!!! podlaczylem wieze do kompa i chcialem sluchac muzyki, ale gra mi tylko jeden glosnik a drugi baaardzo cicho! Probowalem innym kablem i to samo! Probowalem podlaczyc kable w odwrotnej kolejnosci i wtedy gra drugi glosnik a pierwszy gra cicho:( Kupilem ja ze wzgledu na podlaczenie do kompa, ale widze, ze nie bardzo bedzie z niej pozytek:(
Jedyne co jest sprawne to radio (gra na 2 głośniki)! POMOCY!
Ratujcie-plisss

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty:400
Rejestracja:26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja:Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 17 mar 2006, o 17:21

1. problemem moze byc laser albo uszkodzenie tasmy od lasera nie dzialac tez moze uklad napedzajacy plyte(powodujacy jej obracanie sie)
2.przy tym bialy plastiku powina byc taka sprezynka moze byc ona zerwana. cos moze tez blokowac caly uklad sprobuj opuscic ten plastki jak wieza jest rozkrecona
3.odbierajac sygnal z kompa podlaczasz oba urzadzenia przez aux moze byc uszkodzone jedno wejscie aux albo koncowka mocy ale co do tego nie jestem pewien :(
pozdrawaim

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty:48
Rejestracja:21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja:Zamość

Postautor: gringozam » 22 mar 2006, o 18:35

Dziex za pomoc! Z auxa juz gra na stereo! Kasetka faktycznie jest blokowana przez ten plastik bialy, ale nawet jak rozbieralem i otworzylem kieszen a nastepnie wlozylem kasetke to onie czytalo mi jej :( nie wiem dlaczego:( Plytki nadal nie chce nawet krecic! sprawdze tasiemki! dziex

EDIT:
Mam pytanie: ile moze kosztowac laser do wieży Sony MHC-650? tak tylko orientacyjnie chciałbym wiedzieć. Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty:400
Rejestracja:26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja:Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 31 mar 2006, o 13:09

z tym to możesz się zgłościć do jakiegoś sklepu z takimi częściami albo poszperac w necie czasami wymiana laseru może być nie opłacalna poszukaj troche a jesli płyty w ogóle sie nie kreca to moze to byc wina ukladu wprawiajacego płyty w ruch (to taki uchwyt na lożysku) jak podjesc do naprawy tego to dokladnie nie wiem nie robilem jeszcze tego :)
jesli chodzi o kasety (nie chca sie odtwarzac) to moze byv wina glowicy moze byc uszkodzona albo zabrodzona sprawdz tez wszystkie polączenie dochodzace do kieszeni od kasety
ciesze sie ze moglem pomoc :) :) :) :)
pozdro

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 31 mar 2006, o 17:57

Mam pytanie: ile moze kosztowac laser do wieży Sony MHC-650? tak tylko orientacyjnie chciałbym wiedzieć. Z góry dzięki :)
najwyżej ok 85 zł
Laser KSS240

http://www.mastech.com.pl/main.php?sub= ... x113291291
Obrazek

Awatar użytkownika
gringozam
-
-
Posty:48
Rejestracja:21 lut 2006, o 19:55
Lokalizacja:Zamość

Postautor: gringozam » 31 mar 2006, o 20:51

Wielkie dzieki :) dla mnie ta wieza ma ogromna wartosc wiec chyba sobie wymienie :) dzieki i pozdro :)

ArteXL
-
-
Posty:14
Rejestracja:18 maja 2004, o 16:28
Lokalizacja:Łomża
Kontaktowanie:

Postautor: ArteXL » 6 kwie 2006, o 20:56

Witam, sprawdź na płytce czytnika czy ścieżki i przelotki nie są uszkodzone. W tych modelach częstą usterką są "wylane elektrolity (smd w obudowie aluniniowej).

Pozdrawiam
ArteXL

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości