Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak zrealizować zasilanie bezprzerwowe

macias2002
-
-
Posty:2
Rejestracja:14 lut 2006, o 20:08
Lokalizacja:3-miasto
Jak zrealizować zasilanie bezprzerwowe

Postautor: macias2002 » 14 lut 2006, o 20:21

Witam.
Problem jest tego typu.
Mam czujnik poziomu w zbiorniku który do zadziałania potrzebuje zasilania 24V(stałe).Niestety jego procedura włączania (inicjalizacji) trochę trwa (około 1 minuty) i dopiero potem pokazuje pomiar.W momencie gdy zasilania zabraknie na krótką chwilę proces inicjalizacji rozpoczyna się od nowa.
Moje pytanie jest takie.Ja posiadam zasilanie 16V(stałe)które wystarcza do podtrzymania działania tego czujnika jednak zasilanie zostało przerwane i nie wiem jak teraz zrealizować zasilanie osobne 24V do zainicjowania tego czujnika i wpięcie tego czujnika pod zasilanie 16V bez przerywania zasilania.
Czyli jak zasilić czujnik z 24V a potem zmienić jego źródło zasilania na 16V bez przerwowo?
Z Poważaniem: Macias

Maciek_M
-
-
Posty:20
Rejestracja:14 maja 2003, o 14:08
Lokalizacja:Opole

Postautor: Maciek_M » 14 lut 2006, o 20:47

Daj zasilanie 16V na czujnik przez diodę, ( zakładam że to prąd satały a spadek napiecia na diodzie jest do przyjęcia i podtrzyma działanie czujnika ), za diodą podłacz 24 V na czujnik. Zainicjujesz 24 V do uruchomienia a potem je wyłaczysz a czujnik i tak będzie zasilany bez przerwy przez 16 V.
Pozdrawiam Maciek_M

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość