Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

MIKSER - do czego służy?

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły
MIKSER - do czego służy?

Postautor: fizyk1987 » 6 kwie 2006, o 09:25

Czy ktos moze mi wyjasnic do czego sluzy mikser??? sorry za pismo ale klawiatura szwankuje. :cry:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: MIKSER

Postautor: end » 6 kwie 2006, o 09:46

Czy ktos moze mi wyjasnic do czego sluzy mikser??? sorry za pismo ale klawiatura szwankuje. :cry:
Napiszę tak:
Jest to urządzenie które sumuje sygnały audio z kilku źródeł w jedno, przy czym daje możliwośc precycyjnego wyregulowania poziomu każdego z sygnałów osobno.
Można nim robić "płynne" przejścia pomiędzy dwoma lub więcej sygnałami.
Lepsze mixery posiadają dodatkowe pętle efektów.
Stosowane są w np. studiach nagraniowych i wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z wieloma sygnałami które trzeba "skleić" w jedno.

P.S. Chyba dobrze napisałem, jak nie to proszę mnie poprawić.

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły

Postautor: fizyk1987 » 6 kwie 2006, o 10:40

jezli jest to kilka sygnalow to jaki jest sygnal wyjsciowy??? jestem poczotkujacy i slabo sie w tym orientuje.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 6 kwie 2006, o 10:48

jezli jest to kilka sygnalow to jaki jest sygnal wyjsciowy??? jestem poczotkujacy i slabo sie w tym orientuje.
Dobre pytanie :twisted:

Sygnał wyj. jest sumą wszytskich sygnałów wej.
W mikserze znajduje się sumator tych wszytskich sygnałów.
W zależności od tego jakie sygnały podamy na wej. takie uzyskamy na wyj. w odpowiednich proporcjach.
Szczerze pisząc, to Twoje pytanie jest conajmiej dziwne.

kapsel85
-
-
Posty:161
Rejestracja:24 paź 2005, o 11:30
Lokalizacja:Białystok

Postautor: kapsel85 » 6 kwie 2006, o 10:57

podpisuje się pod odpowiedzią END'a Nic dodać nic ująć.

Do mixera podłączasz np dwa odtwarzacze cd i możesz płynnie przechodzić z jednego utowru na drugi. Gdy przesuwasz suwakiem to jeden sygnał jest ściszany a drugi wzmacniany.

Nie wiem co tu można jeszcze napisać

Na obrazku jest najprostszy mixer:
-dwa suwaki pionowe są od sygnału z jednego i drugiego użądzenia
- suwak poziomy jest od łączenia tych sygnałów(gdy jest maxymalnie na lewo gra "lewe" użądzenie, gdy na prawo gra "prawe"
W tym mixerze masz jeszcze korektor, ale nad jego działaniem nie będe się zagłębiał, bo nie dotyczy to tematu.
Chyba już prościej się nie da.

Pozdrawiam
Załączniki
mixer.jpg

michalxb
-
-
Posty:167
Rejestracja:11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 20 kwie 2006, o 19:37

Myślę że trzeba nadmienić że pokazany prze kapsla mikser jest typowo sprzętem dla DJ'i
Miksery estradowe różnią się troche wygladem, "funkcjami" i budową, co oczywiście jest wymuszane przez zastosowanie.
tam dochodzi jeszcze np. Equalizer na każdy kanał(oczywiście w gałkach nie suwakach :P) Panoramaitd. Mamy te takie żeczy jak pętle efektów itd

Pozdrawiam.
Michał M.

kapsel85
-
-
Posty:161
Rejestracja:24 paź 2005, o 11:30
Lokalizacja:Białystok

Postautor: kapsel85 » 20 kwie 2006, o 20:14

michalxb
Najlepiej chyba przedstawienie sprzętu zacząć od najprostrzych urządzeń. Efekty typu loop flange... to już wyższa szkoła :)

pozdrawiam

petersz
-
-
Posty:580
Rejestracja:2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja:---

Postautor: petersz » 21 kwie 2006, o 17:17

Zapomnieliśćie dodać (że tak się wyrażę :)), że mikser nie służy jedynie do sklejania poszczególnych torów audio w całość, ale także do ustalania proporcji między nimi, efektów dla każdego z osobna (najczęściej pogłos) oraz przede wszystkim do "scalania" (w sensie muzycznym) sygnału w jedną, spójną całość; chodzi mi o dobranie korekcji do wszystkich instumentów oraz korekcję/kompresję całego sygnału. Jest to bardzo ważny etap w powstawaniu utworu - od tego zależy efekt końcowy. To, co słyszymy na płytach, w radiu, to zasługa całej ekipy inżynierów muzycznych, to nie jest tak hop-siup - nagram klawisze, bas, bębny, złączę do kupy i fajnie brzmi... nie... o nie... :uhoh:

Pozdr.

P.S.
Miksery służą również do wzmacniania sygnału (np. z mikrofonu), a czasem też zawierają końcówkę mocy, tak jak np. taki.

kapsel85
-
-
Posty:161
Rejestracja:24 paź 2005, o 11:30
Lokalizacja:Białystok

Postautor: kapsel85 » 21 kwie 2006, o 20:48

masz rację...
te bardziej zaawansowane mixery mają bardzo wiele opcji, ułatwień.

Mam nadzieję, że temat został wyjaśniony do końca :)

pozdrawiam

Koczak
-
-
Posty:2
Rejestracja:19 cze 2006, o 21:06
Lokalizacja:Biskupiec
Kontaktowanie:

mixer

Postautor: Koczak » 20 cze 2006, o 14:43

jeśli chodzi o mixer wykorzystuje sie go m.in do tworzenia przejśc np podczas dyskotek gdzie gra sie na dwa sprzęty mozna podsłuchiwać na słuchawwakch podpiętych pod mixer piosenki z odtwarzaczy oraz przełączać i tworzyś przejscia z dwóch odtwarzaczy .... pozdro ;)

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości