Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

co z tym przedwzmacniaczem?!

Kempus91
-
-
Posty:4
Rejestracja:31 sty 2006, o 10:08
Lokalizacja:toruń
co z tym przedwzmacniaczem?!

Postautor: Kempus91 » 31 sty 2006, o 10:59

Siemka!!! Ludzie zrobiłem sobie zmachorek na stk015 ma 2X20W, noi działa tylko podpinam mu jakiś tam przedwzmacniacz( bo nie wiem jaki to model) wszystko pięknie tylko jak zrobię głośniej to buczy jak stu piedziesiąt> co może być stym g... :?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: co z tym przedwzmacniaczem?!

Postautor: end » 31 sty 2006, o 11:57

Siemka!!! Ludzie zrobiłem sobie zmachorek na stk015 ma 2X20W, noi działa tylko podpinam mu jakiś tam przedwzmacniacz( bo nie wiem jaki to model) wszystko pięknie tylko jak zrobię głośniej to buczy jak stu piedziesiąt> co może być stym g... :?
Przyczyną może być złe prowadzenie masy, niedopasowanie imp. we/wy lub źle odfiltrowane napiecie zasilania preampu...

Arek82
-
-
Posty:2
Rejestracja:19 mar 2006, o 11:18
Lokalizacja:wawa

Postautor: Arek82 » 19 mar 2006, o 13:35

Witam być może twój wzmacniacz ma inną czułośc niż przedwzmacniacz to znczy np mozesz mieć maksymalne napiecie wyjściowe z przedwzmacniacza te 0,7v a wzmacniacz ma czułość 0.3v,w momencie podawania zbyt wysokiego napięcia na wejście wzmacniacza obcina storzki sinusoidy i byc może dlatego ci tak buczy.Musisz koniecznie sprawdzić jaką czułośc ma koncówka a jakie napięcie wyjściowe ma przedwzmacniacz.Wrazie co zastosuj dzielnik rezystorowy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 19 mar 2006, o 13:41

Witam być może twój wzmacniacz ma inną czułośc niż przedwzmacniacz to znczy np mozesz mieć maksymalne napiecie wyjściowe z przedwzmacniacza te 0,7v a wzmacniacz ma czułość 0.3v,w momencie podawania zbyt wysokiego napięcia na wejście wzmacniacza obcina storzki sinusoidy i byc może dlatego ci tak buczy.Musisz koniecznie sprawdzić jaką czułośc ma koncówka a jakie napięcie wyjściowe ma przedwzmacniacz.Wrazie co zastosuj dzielnik rezystorowy.
Słuszna uwaga :)

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości