Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

nauka budowy wzmacniaczy

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły
nauka budowy wzmacniaczy

Postautor: fizyk1987 » 25 maja 2006, o 14:56

Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak na podstawie noty katologowej scalaka można zbudować wzmacniacz audio/stereo mam na myśli jak należy dobierać wartości elementów które należy dołączać do końcówek. dopiero zaczynam się tego uczyć i byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 maja 2006, o 15:39

Wzmacniacze mocy to tak naprawdę nie jest taka prosta sprawa...
Nie ma prostej i jednoznacznej odp. na Twoje pytanie.

Proponuję zaglądnąć do literatury fachowej.
Np. Wzmacniacze Elektroakustyczne - Macieja Feszczuka, Radiotechnika - H.Meluzin (super ksiazka), Raditechnika bez wielkich problemów - Otto Limann. Układy amatorskich wzmacniaczy elektroakustycznych - Aleksander Witort.

P.S. Za jakiś czas ruszy moja stronka która w 90% będzie poświęcona wzmacniaczom mocy - mam nadzieję, że się przyda...

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty:400
Rejestracja:26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja:Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 25 maja 2006, o 21:57

ja też interesuje się wzmacniaczami i z niecierpliwością czekam na "zawieszenie" Twojej stronki End może być pomocna dla amatora np dla mnie :) daj znać jak będzie już działać
pozdrawiam

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości