Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

rezystancja wyjsciowa wzmacniacza

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły
rezystancja wyjsciowa wzmacniacza

Postautor: fizyk1987 » 30 mar 2006, o 09:24

Mam problem zbudowałem wzmacniacz według pewnego schematu , który znalazłem w sieci , na schemacie ideowym Ro=1kohm i wzmocnienie k=150 do zacisków wyjsciowych podłaczyłem głosnik 4ohm i okazało się ze sygnał nie jest wzmocniony ale wrecz osłabiony czy aby wzmocnienie było takie jak zakładał autor tego projektu należy włączyć szeregowo z tym głosnikiem rezystor o rezystancji zblizonej do Ro?? jesłi ktos zna odpowiedz to niech napisze. Z góry dziękuje.

czarutek

Postautor: czarutek » 30 mar 2006, o 09:45

Czy to jest 'wzmacniacz mocy'?
Zapodaj schemat.

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły

Postautor: fizyk1987 » 30 mar 2006, o 12:21

tak to jest wzmacniacz mocy schemetu nie moge podac bo sie stronka nie otwiera a na kompie go nie mam chce wiedzieć tylko czy zmiana rezystancji obciażenia ustalonej przez autora moze wpływać na zmiene parametrów wzmacniacza?

czarutek

Postautor: czarutek » 30 mar 2006, o 12:29

Coś mi tu nie gra. Wzmacniacz mocy na 1kOhm? Może to słuchawkowy... :)
Poddaję się... :(

fizyk1987
-
-
Posty:23
Rejestracja:30 mar 2006, o 09:08
Lokalizacja:sokoły

Postautor: fizyk1987 » 30 mar 2006, o 12:30

ale czy zmiana tego obciążenia wpływa na wzmocnienie

czarutek

Postautor: czarutek » 30 mar 2006, o 12:40

Wpływa, ale źle moim zdaniem interpretujesz pojęcie 'wzmocnienie'.

tomek_j
-
-
Posty:264
Rejestracja:14 sty 2004, o 09:06

Re: rezystancja wyjsciowa wzmacniacza

Postautor: tomek_j » 30 mar 2006, o 12:44

Mam problem zbudowałem wzmacniacz według pewnego schematu , który znalazłem w sieci , na schemacie ideowym Ro=1kohm i wzmocnienie k=150 do zacisków wyjsciowych podłaczyłem głosnik 4ohm i okazało się ze sygnał nie jest wzmocniony ale wrecz osłabiony czy aby wzmocnienie było takie jak zakładał autor tego projektu należy włączyć szeregowo z tym głosnikiem rezystor o rezystancji zblizonej do Ro?? jesłi ktos zna odpowiedz to niech napisze. Z góry dziękuje.
Hm.......
1. czy wogóle wiesz co robisz?
2. czy wiesz co to dopasowanie?
3. uważasz, że źródło o dużej impedancji wyjściowej mozna obciązyc dowolnie?

No to proponuje taki eksperyment: weź 8 NOWYCH baterii R6 (paluszek)- razem to będzie około 12V. Potem podłącz do rozrusznika samochodu i go tym uruchom. Na pewno sie powiedzie.
Jak będą kłopoty to może daj w szereg rezystor kilka omów żeby dopasować rezystancję uzwojeń rozrusznika do rezystancji wewnętrznej źródła czyli połaczonych szeregowo baterii - rozrusznik będze miał większego kopa

Po tym wszsytkim do Sztokholmu po Nobla - murowany :|

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 mar 2006, o 13:36

Heh, bez schematu można tylo przypuszczać co to jest... :(

zibisound
-
-
Posty:22
Rejestracja:28 mar 2006, o 15:17
Lokalizacja:Warszawa

Rezystancja wyjściowa wzmacniacza mocy.

Postautor: zibisound » 31 mar 2006, o 08:19

Witam.Dla pytających o postawowe pojęcia w elektronice mam jedną radę:trzeba kupić
dobrą książkę o wzmacniaczach i nauczyć się postaw elektroniki i akustyki.Zadne forum
nie jest do tego, aby taką nukę prowadzić a służy do wymiany doświadczeń i porad.Pozdrawiam-Zygmunt.PS.Dobry wzmacniacz ma rezystancję wyjściową rzędu
setnych części oma.

czarutek

Postautor: czarutek » 31 mar 2006, o 09:17

Rezystancję, czy impedancję?

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości