Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Konstrukcja na TDA7294na obudowie PA 9207= PW7020

harry202
-
-
Posty:53
Rejestracja:11 lis 2005, o 16:13
Lokalizacja:Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:
Konstrukcja na TDA7294na obudowie PA 9207= PW7020

Postautor: harry202 » 25 mar 2006, o 19:10

Witam wszystkich niedawno na forum napisałem temat jak naprawić powyższy wzmacniacz i naprawiłem go, ale mam ochotę trochę poeksperymentować i na bazie wzmaka unitry zbudować wzmacniacz lepszej klasy.

Mam zamiar wykorzystać przedwzmacniacz tranzystorowy i całą resztę z unitry, chce przeprojektować i zbudować nową płytkę główną gdzie znajda się dwie kości TDA na radiatorach z tranzystorów, na płytce znajdzie się tez układ opóźnionego załączania głośników.

Ma wiec prośbę odnośnie porad w budowie tego cuda:], ponieważ nie mam dużego dosieczenia w budowaniu układów w taki sposób, od strony elektrycznej podstawy mam, ponieważ jestem elektrykiem a jak wiadomo elektronika to trochę inna bajka, która zajmuje się hobbystycznie.

Problem mam z stabilizacja napięcia do przedwzmacniacza, ponieważ dochodzi tam stabilizowane napięcie 15V, które jest brane z za rezystora R142,242 dalej elementy na płytce głównej, PW7020 czyli wszystkie z oznaczeniami 301 302 itd., to elementy stabilizatora, (nie ma na tyle podstaw), po co wyjścia zasilania głównego końcówki mocy są zwarte z minusem i plusem z za elementu C 303,

Dalej ujemny biegun zasilania w kości TDA jest połączony z radiatorem, ale czy mogę go zewrzeć z, GND ponieważ jak pzykrece płytkę to wtedy będzie tak, jak nie to jakoś odizoluje.

Jeżeli ktoś ma ochotę i jest w stanie pomóc to bardzo proszę i z góry dziękuję.

Schemat PW7020 powinien być na forum:]

Zamieszczam rysunki moich planów, to, co zakreśliłem na zielono, to właśnie z tym mam problem nie wiem jak to rozwiązać, plany obwodu na płytce zamieszczę wkrótce jak go zaprojektuje.
Załączniki
schemat blokowy.jpg
schemat blokowy przerĂłbki
płytka.jpg
płtyka planowane rozmieszczenie elementów
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2006, o 11:14 przez harry202, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 26 mar 2006, o 21:33

To Ty rysowałeś ten schemat ?

harry202
-
-
Posty:53
Rejestracja:11 lis 2005, o 16:13
Lokalizacja:Gorzów Wlkp
Kontaktowanie:

Postautor: harry202 » 30 mar 2006, o 20:11

tak ja rysowałem:]
dołaczam dokładniejszy schemacik

[ Dodano: 02-04-2006, 01:07 ]
obecnie wzmak wyglada tak:

Załącznik usunąłem End... (zawieszał przeglądarkę) proponuję pakować większe pliki niż 1MB

[ Dodano: 10-04-2006, 19:18 ]
oj jak to mozliwe, wiem ze jest duzy rozmiar ale schematy sa na tyle duże ze zajmuja sporo, i jak je skompresuje to elementy staja sie niewidoczne i niwyrazne,

[ Dodano: 17-04-2006, 23:13 ]
wstawiam fotki przeróki i schematy płytek pcb, nie wiem cze sa dobrze zaprojektowane, bo sie na tym nie znam, na płytce nie ma jeszcze układu stabilizowanego napiecia do przedwzmacniasza (pusta prawa dolna strona)
Załączniki
IMG_0766.JPG
rozmieszczenie elementĂłw na laminacie
2xTDA7294 + elementy by Harry.jpg
widok od strony druku

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości