Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

radmor 5122

Darekxxx
-
-
Posty:6
Rejestracja:5 wrz 2005, o 11:49
Lokalizacja:łęczna
radmor 5122

Postautor: Darekxxx » 20 wrz 2005, o 22:47

Radmor 5122 jest to sprzęt który odbiera fale AM i to mnie boli. Zabujałem się w tym wskaźniku diodowym, drewniane panele boczne, miedziano-brązowy kolor i mam dosyć tych beznadziejnych informacji że nie da się tego przestroić. Wszystko się da tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i coś wymyśleć. Nie wiem morze wstawię nowy układ UFK. Proszę o wskazówki, koncepcie, pomysły (SCHEMATY) pozdrawiam Dariusz

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 21 wrz 2005, o 04:03

:) Jasne ze wszystko sie da ale to jest tuner AM i jest to tuner przeznaczony do wspolpracy z 5102 dlatego moze sprobuj sobie go kupic i bedziesz mial caly zestaw :idea: tu masz jak go przestroic :arrow: EdW jesli ta koncepcja Ci nie pasi to zrob sobie kompletne radio UKF z RDS i taki wynalazek wstaw do tej obudowy w ktorej tak jestes zakochany schemat :arrow: 5122 a opis byl w Re 8'82 :wink:
:D

BTW polecam analize T9010 tam tez skala strojenia byla na linijce diodowej :idea:

Darekxxx
-
-
Posty:6
Rejestracja:5 wrz 2005, o 11:49
Lokalizacja:łęczna

Postautor: Darekxxx » 21 wrz 2005, o 09:22

Kompletne radio UKF to też rozwiązanie tylko jak to podłączyć do wyświetlacza diodowego
. Mysilałem terz nad dodatkowa głowica UKF którą można było by wpiąć w układ ale to chyba nie możliwe.


Z lekka przyłapałem doła szkoda że nie bardzo da się przestroić

Staszek z Chełm
-
-
Posty:2
Rejestracja:12 lis 2005, o 21:32
Lokalizacja:Chełm

Postautor: Staszek z Chełm » 12 lis 2005, o 22:26

Tylko nie myśl sobie że jesteś pierwszy, ja ten numer zrobiłem tak dawno że nie pamietam , podstawowym warunkiem jest posiadanie schematu , ja swój gdzieś posiałem.
Płyta FM standartowa na owe czasy Merkury albo Zodiak (głowica GFE105, posrednia TDA1200, stereo na MC1310), zastosowałem jeden potrójny przekażnik 12V, przełaczający sygnał wyjściowy AM/FM, oraz zasilanie płyty FM lub AM, (w płycie am przeciąć odpowiednią ścieszkę zasilającą AM ale pozostawić zasilanie wskażników troszkę wyszła pajęczyna), poziom sygnału podłączyłem przez mała diodę np AAP... i rezystor nastawny, wskaźnik stereo jedna z diod ze wskażnika , do przełączania-podawania napięcia na cewkę przekaźnika zmodyfikowałem podłączenie przełącznika strojenie ręczne-programator.
Wszystko działało tylko że wymiarami do niczago nia pasowała. Bliższe informacje na prv.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości