Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Prenumerata

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno
Prenumerata

Postautor: Tom27 » 15 kwie 2004, o 19:29

Czy ktoś ma problemy z otrzymywaniem prenumeraty na EdW czy tylko ja mam zawsze cos :evil: . Jest 15.04.04 w kiosku juz od dawna jest kwietniowa EdW a u mnie w skrzynce tylko reklemówki. :? Może mi ktoś napisać kiedy dostał 4/04 EdW
Dzięki

Maciek_M
-
-
Posty:20
Rejestracja:14 maja 2003, o 14:08
Lokalizacja:Opole

Postautor: Maciek_M » 15 kwie 2004, o 20:43

08-04-2004

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty:229
Rejestracja:19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilkozi » 15 kwie 2004, o 20:46

czasami mam problemy z tą prenumeratą, ale chyba jeszcze nigdy nie zdażyło mi się bym dostał później niż kilka dni po tym jak się ukazuje w empiku. kwietniową dostałem coś koło 7. Ale bywało że dostawałem dopiero ok 20! ale w sklepach też jeszcze nie było - nie pamietam który to był numer.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 15 kwie 2004, o 21:44

Ja też jescze nie dostałem.

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 16 kwie 2004, o 19:27

Dostałem dzisiaj e-mail z d.prenumeraty same bzdury :lol:
Dzięki Wszytkim za odpowiedź

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 kwie 2004, o 11:41

Ja dostałem chyba z tydzień temu...jak nie lepiej.
Tylko EP jeszcze mi nie przyszło i nie wiem co jest.

Dexter
-
-
Posty:115
Rejestracja:29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 17 kwie 2004, o 18:41

EP jeszcze nie ma w kioskach, przynajmniej u mnie na wsi (Warszawa ;) )
Pozdro
Dexter

Awatar użytkownika
waldek
-
-
Posty:125
Rejestracja:1 sty 2004, o 12:57
Lokalizacja:inowrocław

Postautor: waldek » 17 kwie 2004, o 23:25

Ja dogadałem się z facetem z kiosku i mam spokój bo super hiper extra oferty dla prenumeratorów mnie nie interesują. A tak przy okazji to EP które staje się powoli ulotką reklamową działu handlowego AVT powinna tak jak każda ulotka reklamowa być za darmo. Mam nadzieję że nigdy nie będzie dotyczyć to Edw. Jeżeli kogoś uraziłem to z góry przepraszam. Szczególnie głupio może to wyglądać akurat na tym forum bo nie gryzie się ręki która karmi, ale takie są moje odczucia.

prompt
-
-
Posty:116
Rejestracja:30 sty 2004, o 23:25
Lokalizacja:Bydgoszcz

Postautor: prompt » 18 kwie 2004, o 08:49

O kurczę. A ja zaprenumerowałem EP na dwa lata. Cóż za błąd :wink: W dodatku przyznam się, że zrobiłem to z bardzo niskich pobudek. Skusiła mnie możliwość dodatkowego uszczuplenia wpływów do budżetu państwa poprzez skorzystanie (ostatnie już) z ulgi podatkowej :) A co do profitów: jak ostatnio zamówiłem trochę podzespołów w AVT to, przez pomyłkę, policzyli mi cenę nominalną :D

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 kwie 2004, o 12:06

Dziwi mnie to że wszyscy mają coś do powiedzenia na temat EP czy EdW...i wszystkim coś nie pasuje.
Jak ktoś nie jest zadowolony to przecież są inne czasopisma o tematyce elektronicznej...
Tam pracują tylko ludzie.
Nikogo nie bronie ani nie oskarżam ale to co tutaj ludzie piszą to juz przesada.
AVT to ,AVT tamto ,
Gdyby nie takie AVT to co by byo?
Myślicie że inne firmy nie mają takich problemów?
Nowy Elektronik - wcisneli mi "kit" który wypuscili na rynek bez erraty a ma dodatek jeszcze wpierają że układ jest dobry i że to wina składającego że układ nie działa poprawnie.
Po dziesiątym e-mailu do firmy że układ nie działa przychodzi odp."W
układzie stwierdzono błędy w załaczniku jest errata"
No dzięki wydałem prawie 200zł ale to nikogo nie obchodzi.
Pozatym Ja nie mam problemów z AVT i dużo innych ludzi też.

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 18 kwie 2004, o 14:19

W woli wyjaśnienia. „THE END” masz rację jest jeszcze kilka pism elektronicznych, ale moim zdaniem, jeśli chodzi o treść i profesjonalizm to EP i EdW lokuję się może nie na samej górze, ale w wysokiej czołówce. Ja sam mam wszystkie numery zarówno EP jak i EdW i nie zamierzam pisać głodnych kawałków w stylu „coś mi się nie podoba i chyba zrezygnuję z prenumeraty” lub coś w tym rodzaju. Kupuję nadal i raczej będę kupował zarówno EdW jak i EP, ale wkurza mnie jak połowę pisma zajmują reklamy i zapewnienia jaka to straszna głupota nie mieć jeszcze wykupionej prenumeraty i jakie to możliwości daje w zakupie płytek i podzespołów w AVT. Może często z tego nie korzystam, ale jak już się zdecyduję to w połowie przypadków mam jakieś problemy (nie wiem może ja jakiś pechowy jestem). Fakty są takie, że zdecydowałem się na prenumeratę, bo i tak kupuję EdW w kiosku a potrzebowałem płytkę, więc razem wysłałem zamówienie na płytkę. Gazetę dostałem miesiąc później a płytkie do dzisiaj nie, więc mam chyba prawo ponarzekać trochę, że ktoś dał plamę i jeszcze wysyła do mnie e-mail, że czego ja właściwie chcę, ponieważ zamówienie złożone zostało 2004.03.15 (Ja wysłałem pierwszy e-mail z zamówieniem 2004.0.21. widać poczta u nas powolna ta elektroniczna również :mrgreen: )
Pozdrawiam Wszystkich tych zadowolonych i tych niezadowolonych.

Awatar użytkownika
Piotr36
-
-
Posty:78
Rejestracja:16 lis 2003, o 21:07
Lokalizacja:Gdynia

Postautor: Piotr36 » 20 kwie 2004, o 20:32

Ja również dostałem chyba z 10 dni temu i jak dotąd nie narzekam na termin "dostawy" do domu - może jestem szczęśliwcem?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 20 kwie 2004, o 20:50

No cóż po raz pierwszy sobie zamówiłem prenumeratę (do tej pory kiosk) i jest 20.04, gazetki nie ma, Pani z AVT informuje mnie gdy zadzwoniłem że już w ubiegłym tygodniu w środę wysłane, mailem dostaję również informację że wysłane zgodnie z zamówieniem i dostanę za pobraniem :lol: a ja przecież już zapłaciłem za cały rok - czyli widać chyba akcja promocyjna przerosła nieco organizacyjnie AVT.
:arrow: The End
To, że tu ludzie narzekają na AVT to nie ma się co dziwić, gdzie mają to robić, to forum jakby nie było jest dość mocno powiązane z AVT, a skoro przy kontaktach bezposrednich z pracownikami AVT otrzymuje się bzdurne tłumaczenia to nie ma się co dziwić.

tplewa
-
-
Posty:64
Rejestracja:12 lis 2003, o 16:53

Postautor: tplewa » 20 kwie 2004, o 20:58

Niom faktycznie EP tez jeszcze nie dostalem choc mamy 20,co do prenumeraty to akurat ostatni numer z 2 letniej, natomiast zamowilem juz znowu 2 letnia tym razem OnOff. Natomiast co do The End to musze go choc po czesci poprzec. Faktycznie jest to chyba najciekawsza pozycja na rynku. Niektore reklamy i opisy przynajmniej mi sie podobaja jest to swietna informacja o nowych podzespolach, zwlaszcza jak sie duzo projektuje w elektronice. Z drugiej strony przesyt bezsensownych reklam tez jest niezdrowy. Wiecej mam do niektorych projektow. Zwlaszcza mikroprocesorowych bez source code. Zreszta wypowiadalem sie w tym temacie. Jesli juz cos sie opisuje to robic to tak jak np. Pan Romuald Bialy. Jest konkretny i nie biedoli jak to bywa w niektorych projektach o pierdolach i malo konkretnych sprawach. Wyglada to wtedy faktycznie jak reklama kitow AVT. Same projekty tez dosc czesto badziewne... lub nic nie wnoszace. Choc niektore nawet slabo wykonane lub zbyt uproszczone potrafia zainspirowac do zaprojektowania czegos podobnego wedlug wlasnego uznania

Pozdrawiam
Tomek

tomek_j
-
-
Posty:264
Rejestracja:14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 21 kwie 2004, o 09:49

Mam taką propzycje dla wszystkich niezadowolonych z projektow EP - trzeba zebrac wlasne pomysly projektow - tylko nie badziwenych lub nic nie wnoszacych i
1. wykonac
2. opisac ( wtedy sie okaze ze to nie takie proste)
3. wyslac do EP
4. opublikowac kod
5 zapewnic wsparcie tecniczne ( support)
6. czekac i zaciskac kciuki zeby ktos nie napisal: " o kurcze ale badziewie - po co to komu potrzebne"
Tak na marginesie " odbiorcy" elektroniki sa rózni - to co dla ciebie jest strata czasu dla innych to strzal w 10.
Co do reklam - to czy ktos chcialby ogladac TV z la 80 -tych ( dla tych co jescze pamietaja) ???? Reklama musi byc zeby jakos sensownie dzialac i nic na to nie poradza znuzone jej nadmiarem glosy - tak mysle. Inaczej niz w TV mozna ich nie czytac,a ale ja polecam przeczytanie przynajmniej ich czesci zeby nie pozostac na poziomie 8051 ( nie obrazajac nikogo) :-)))
Pzdr
T. Jablonski

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty:4977
Rejestracja:7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja:Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 21 kwie 2004, o 14:49

Dodam jeszcze że powinnaja pojawić się jakieś schematy (kity) efektów gitarowych lub więcej poprostu audio.
Jak dla mnie to też za dużo mikroprocesorów.
Powinna być cos takiego.
Troche dla "analogowca" i "cyfrowca".
Kącik projektów audio ,mikroprocesorów itp. tak żeby w każdy miesiąc było coś dla każdego... :wink:

tplewa
-
-
Posty:64
Rejestracja:12 lis 2003, o 16:53

Postautor: tplewa » 21 kwie 2004, o 16:17

Witam !!!
Mam taką propzycje dla wszystkich niezadowolonych z projektow EP - trzeba zebrac wlasne pomysly projektow - tylko nie badziwenych lub nic nie wnoszacych i
1. wykonac
2. opisac ( wtedy sie okaze ze to nie takie proste)
3. wyslac do EP
4. opublikowac kod
5 zapewnic wsparcie tecniczne ( support)
6. czekac i zaciskac kciuki zeby ktos nie napisal: " o kurcze ale badziewie - po co to komu potrzebne"
Moze to nie do konca tak. Poprostu po co publikowac jesli projekt nie spelnia tych zalozeni ???
Co daje schemat na ktorym jest mikrokontroler i pare elementow ???
Jesli juz ktos niechce publikowac oprogramowania. To w takim przypadku zamiast opisu elektroniki (ktory zreszta jest malo potrzebny) powinien zajac sie opisem rozwiazan od strony oprogramowania, zastosowanymi algorytmami itp.

Naprawde nie mowie ze wszyscy publikuja bzdety, niektore konstrukcje sa ok, a dyskwalifikuje je wlasnie brak softu lub jakiegos suportu.

Podam ci pare przykladow:

1)
viewtopic.php?t=8409&highlight=

Szkoda ze sie urwalo. Szkoda ze brak plytek... wykonanie ich w warunkach domowych raczej malo realne. Jak mam wykonac samemu 1 szt. to w jakiejs firmie to robia sie duze koszty. Temat naprawde bardzo ciekawy i warty rozwiniecia. Jak pisalem mozna by napisac Soft pod Linuxa i Windowsa, udostepnic w ofercie AVT plytki.
A tak to jest dla 90% czytelnikow tylko ciekawostka taka sama jak reklama jakiegos firmowego oscyloskopu.

2) viewtopic.php?t=7630

Zadalem pytanie... jednak sa one chyba tylko na tych plytach albo ich nie ma wcale. Mam prenumerate jednak bez CD, posiadajac szybkie lacze do internetu mialem zamiar sobie sciagac. Opis taki sobie glownie opis technik teatralnych. Wiec zaprojektowalem od podstaw z USITT dostalem za free cala specyfikacje DMX no i projekt powstal od podstaw. Naprawde opublikowany artykulik malo sie zdal. Nawet od strony opisu standardu.

Moge wymieniac wiecej. Tylko po co ? Chyba publikacja artykulow niepelnowartosciowych nie ma sensu. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Awatar użytkownika
morph13
-
-
Posty:61
Rejestracja:25 lut 2003, o 08:15
Lokalizacja:Siedlce
Kontaktowanie:

Postautor: morph13 » 24 kwie 2004, o 13:32

No to widzę, że mamy rozłam, część drze łacha z EP i ją prenumeruje a część prenumeruje i drze łacha z tych pierwszych bo EP ubóstwia :-), pięknie jakbym oglądał obrady sejmu :-(.

Ja ma tylko jeden zarzut, olewanie przez EP tematu DSP, a w szczególności samplowych procków dostępnych w TI i analogu (no o DSPic-u coś tam napisali). Napisałem już sporo maili i innych tekstów do nich w sprawie programatora JTAG i nie tylko, ale ściśle zwiazanego z DSP i nic, zlewka tematu tak ostatnio popularnego nie tylko na forach.
viewtopic.php?t=9655
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic88169.html

Ale jedno trzeba przyznać, EP, EdW, ŚR są w czołówce i publikują od czasu do czasu naprawdę świetne projekty (kity).
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2004, o 17:11 przez morph13, łącznie zmieniany 1 raz.

Mi_Sza
-
-
Posty:12
Rejestracja:20 cze 2003, o 08:12

Postautor: Mi_Sza » 24 kwie 2004, o 21:39

No, ale dziś jest 24 kwietnia 2004 roku, a ja ciągle nie mam EP. Zaczyna mnie to troszkę drażnić.
A tak przy okazji...
Mam taką propzycje dla wszystkich niezadowolonych z projektow EP - trzeba zebrac wlasne pomysly projektow - tylko nie badziwenych lub nic nie wnoszacych i
1. wykonac
2. opisac ( wtedy sie okaze ze to nie takie proste)
3. wyslac do EP
4. opublikowac kod
5 zapewnic wsparcie tecniczne ( support)
6. czekac i zaciskac kciuki zeby ktos nie napisal: " o kurcze ale badziewie - po co to komu potrzebne
Jest sporo ciekawych i praktycznych projektów. Chociażby dwa moje (nie na tym Forum, jeden był w ubiegłym roku w EP). Może nie są dla całkowicie początkujących, ale warte zainteresowania. Tyle, że dział Projektów Czytelników rzadko odpowiada na e-maile i taka współpraca nie ułatwia pracy twórczej. Zrobić można, ale za coś przecież trzeba kupić części, zapłacić za prąd, a także przeżyć do następnego miesiąca. Gdyby usprawnić troszkę ten dział, zaroiłoby się od ciekawych projektów z całkowitym wsparciem. No tak, ale one mogą generować konkurencję dla komercyjnych rozwiązań. I co wtedy?
Pozdrawiam.

Bul, bul, bul...

Dexter
-
-
Posty:115
Rejestracja:29 kwie 2003, o 21:38
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Dexter » 25 kwie 2004, o 09:05

Oczywiscie argument typu "Jak sie nie podoba to nie kupuj" jest bardzo sluszny. Lecz pod wzgledem merytorycznym jest wiele ciekawego zarowno w EP jak i EdW. Schody sie zaczynaja gdy zechcemy cos wiecej od AVT np. zakupic plytke. I na tym polu AVT przyslowiowo daje d.... Obsluga klienta chyba tak to ogolnie mozna ujac. Jezeli oferuja jakis support dla kitow no to niech dziala zgodnie z oczekiwaniami (czyli rozpatruje problemy i je chociaz stara sie rozwiazac). Jezeli oferuja dzial handlowy niech dziala zgodnie z oczekiwaniami (czyli sprzedaje to co ma w cenniku). A tak to wszystko piekne slowa rzucane na wiatr.
Pozdro
Dexter

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości