Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

EIB - gdzie to kupić (np. TP-UART)?

_bogus_
-
-
Posty:3
Rejestracja:23 sty 2004, o 12:14
EIB - gdzie to kupić (np. TP-UART)?

Postautor: _bogus_ » 23 sty 2004, o 12:29

Witam,

Przeczytałem ostatnią EP. Temat z okładki to EIB, inteligentny dom itd. Ciekawi mnie bo właśnie jestem na etapie budowy domu. Przejrzałem schematy - niczego sobie, można się pobawić acz pewnie trochę drogo. Ale
tu się zaczął problem - konieczny jest układ TP-UART.

Internet przejrzałem. Znalazłem tylko 1 notkę z jakimiś cenami (w Niemczech) ale przy minimalnych pakietach na poziomie 1.500 sztuk. Aż tak dużego domu to nie buduję ;->

Pytanie - ktoś wie gdzie można, po rozsądnych cenach, coś takiego kupić (mieszkam w Warszawie)? A może jakieś zamienniki?

Pozdrawiam

mariof
-
-
Posty:1
Rejestracja:23 sty 2004, o 21:29

Postautor: mariof » 23 sty 2004, o 21:33

Ostatnio EP ma to do siebie ze umieszcza układy z prockami zaprogramowanymi (program oczywiście nie znany) lub jakieś wirtualne projekty. Niedługo dołożą ceny do projektów i z gazety zrobi się katalogi KIT-ów :cry:

Piotr
Moderator
Moderator
Posty:468
Rejestracja:14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 24 sty 2004, o 01:30

1. Zmyslasz: programy do wiekszosci projektow sa na CD i w Internecie, a wszystkie mozna za naprawde niewielkie kwoty kupic w handlowy@avt.com.pl. Trzeba tylko przeczytac EP.
2. Jestemy niestety zasciankiem, stad klopoty z zaopatrzeniem w co bardziej wysublimowane podzespoly. Niestety AVT nie jest firma charytatywna i nie kupi 350 (minimum) TP-UART-ow, zeby sprzedac 2 czy 3 sztuki. Poprzez artykuly niesiemy natomiast wiedze o tym, ze takie uklady sa i jezeli ktos bedzie musial je zastosowac (bo skala projektu jest odpowiednia), to musi tylko zadzwnic do dystrybutora.
3. Jak widzisz nie jest prawda, ze jak sie bardzo chce zdobyc taki uklad, to sie nie da - autorzy poradzili sobie bez trudu.
4. Przykladow wirtualnego zainteresowania co bardziej zlozonymi projektami znam wiele, jak chocby Tripathowe wzmacniacze TA0103, ktore do dzis leza w magazynie AVT - stad duza i uzsadaniona ostroznosc dzialu handlowego.
Pzdr
PZb

_bogus_
-
-
Posty:3
Rejestracja:23 sty 2004, o 12:14

Postautor: _bogus_ » 26 sty 2004, o 15:19

Dziękuję za odpowiedzi. Tym niemniej wynika mi z nich że układów
nie ma.

Nie dziwię się że autorzy zdobyli procki bez problemu. Myślę że gdybym i ja podał się za redaktora czasopisma elektronicznego i stwierdził że układy są mi potrzebne bo piszę o nich artykuł to też bym kilka dostał. W końcu to darmowa (?) reklama.

Tym niemniej gdyby ktoś jednak podał mi coś konkretnego byłbym wdzięczny. Dodam jeszcze że nie znam niemieckiego natomiast bez problemu dogadam się po angielsku choć preferuję polski.

A tak na marginesie: z jednej strony teoretycznie standard obowiązuje od połowy lat '90 (10 lat) a do dzisiaj nie jest popularny (skoro nie mogę bez problemów kupić podstawowego komponentu) to może cała ta zabawa to tylko wiele hałasu o nic. Chyba żeby były jakieś popularne zamienniki których autorzy, z jakiś względów, nie uwzględnili. A może sam standard jest tylko pobożnym życzeniem europejczyków, nie wspieranym przez żadnego poważnego producenta, a na świecie są popularne (czytaj - tanie i dostępne) układy w innych standardach. Wtedy powstaje pytanie - dlaczego nie opisać tych innych, popularniejszych, standardów?

Powyższe pytania wynikają z mojej niewiedzy i chęci jej zmniejszenia a nie są atakiem na autorów artykułu którzy odwalili kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam

Witek
-
-
Posty:1
Rejestracja:26 sty 2004, o 17:51

Postautor: Witek » 27 sty 2004, o 11:58

Witam, ze zdobyciem TP-UART'ow nie jest az tak zle. Kiedy to 3-lata temu zwrocilem sie po raz pierwszy do Siemensa z prosba o zakupienie 3 szt., odeslano mnie wowczas do polskich oddzialow handlowych firmy Eurodis. W Eurodis oczywiscie takze "od reki" nie moglem go zakupic (trzeba bylo oczekiwac okolo 2 tygodni na realizacje tego nietypowego zamowienia), ale nie odeslano mnie z tzw. "kwitkiem", nawet przy tak niewielkiej ilosci. Nalezy tez dodac, ze wowczas TP-UART byl swiezo po swojej premierze i nawet Siemens nie budowal jeszcze na nim Elementow Magistralnych EIB (a przynajmniej nie wystepowaly one jeszcze w produkcji masowej). Urzadzenia EIB, ktore wtedy byly dostepne na rynku, zaprojektowane zostaly w oparciu o mniej wygodne rozwiazanie - transformatorowe, na pewno bardziej klopotliwe w realizacji niz "rewolucyjny" TP-UART. Wracajac do glownego watku zwiazanego z zaopatrzeniem, nie ma wiekszego klopotu w zakupieniu tegoz ukladu - mowiac krotko, szlaki zostaly juz dawno przetarte... (w Eurodis wiedza juz co to takiego TP-UART)

Pozdrawiam, WT

_bogus_
-
-
Posty:3
Rejestracja:23 sty 2004, o 12:14

Postautor: _bogus_ » 29 sty 2004, o 10:01

Dzięki za pomoc.

Michal Waskiewicz
-
-
Posty:5
Rejestracja:10 paź 2003, o 22:03
Lokalizacja:Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Michal Waskiewicz » 8 lut 2004, o 00:10

W Eurodis oczywiscie takze "od reki" nie moglem go zakupic (trzeba bylo oczekiwac okolo 2 tygodni na realizacje tego nietypowego zamowienia), ale nie odeslano mnie z tzw. "kwitkiem", nawet przy tak niewielkiej ilosci.
A jeżeli można wiedzieć: Ile kosztowały te układy?

Slavko
-
-
Posty:2
Rejestracja:17 mar 2005, o 20:24
Lokalizacja:Kraśnik

Postautor: Slavko » 17 mar 2005, o 20:34

Witam, jest może ktoś kto uruchomił EIB z tego projektu?

mariusz.t
-
-
Posty:1
Rejestracja:14 gru 2005, o 14:50
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: mariusz.t » 14 gru 2005, o 14:56

Dobre pytanie :) Szukam wyżej wymienionej firmy EURODIS ale nie mogę nic znaleść,tzn.mam kłopoty z zalogowaniem się na strone.Może ktoś ma do nich jakis kontakt?? Potrzebuję tego układu. Czekam na info.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości