Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Chipknipper-co z tym zrobić????

trryt
-
-
Posty:119
Rejestracja:3 maja 2004, o 15:08
Chipknipper-co z tym zrobić????

Postautor: trryt » 17 lis 2004, o 20:27

Kupiłem na giełdzie elektronicznej za 5 zł urządzonko o nazwie Chipknipper. Wielkość trochę większa od karty chipowej (którą się do niego wsuwa), jednoliniowy alfanumeryczny wyświetlacz LCD, klawiatura numeryczna i klawisze ON/OK-zielony, STOP-czerwony, CORR-żółty, MENU-niebieski, miejsce jakby na baterię ale pasuje tam i-button i jakieś dziwne złącze.
W internecie znalazłem, że ma to coś wspólnego z jakąś elektroniczną portmonetką w Danii.
Po podłączeniu 5V wyświetliło (chyba po duńsku), że chce karty, po włożeniu(jakiejkolwiek)
chciało pinu. Jak zwarłem punkt opisany test do masy i włączyłem to pokazały się jakieś testy, ale poza testem klawiatury nie wiele się zorientowałem o co chodzi (chociaż testy były już po angielsku). PYTANIE: Czy ktoś zna takie urządzonko? Wie co z nim/ z niego można zrobić? Oczywiście poza wymontowaniem złącza karty(chyba by pasowało do komórki do sim'a)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wiesław Obrembski
-
-
Posty:20
Rejestracja:18 sty 2004, o 12:04
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Wiesław Obrembski » 2 sty 2005, o 20:40

Czyżby kolega był z Łodzi? :)
Ja też nabyłem kiedyś to urządzenie, ale wogóle nie było do tego żadnych informacji w Internecie (widać kiepsko szukałem). Mógłby mi pan podesłać to, co pan znalazł? Ja nawet nie widziałem żadnego punktu "test" na płytce... Acha, to miejsce, co jest jak pan stwierdził na iButtona, to jest miejsce na baterie:)
Za przysłanie znalezionych przez Pana dokumentów, serdecznie dziękuje...

Michał Obrembski

PS: kiedyś wsunąłem do tego użądzenia karte telekomunikacji oraz kartę VITAY - za każdym razem był inny napis na wyświetlaczu - chyba po niemiecku...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości