Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

karty sieciowe - pomocy

mxseba
-
-
Posty:6
Rejestracja:31 lip 2004, o 16:29
karty sieciowe - pomocy

Postautor: mxseba » 9 wrz 2004, o 15:20

Witam!
Podłączyłem dwa kompy aby udostępnić Internet na obu jest XP i owszem raz działa a raz nie, karty się widzą (brak czerwonego X na ikonce Płączeń lokalnych) ale ani na jednym kompie ani na drugim nie widać odebranych pakietów tylko wysłane. Ustawienia kart:
pierwszy komputer: Adres IP 192.168.0.1
Maska podsieci 255.255.255.0

drugi komputer: Adres IP 192.168.0.2
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168.0.1
Nie wiem czym jest to spowodowane, że jednego dnia działa, a drugiego nie...
czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć w czym tkwi problem?

Awatar użytkownika
PiotrK
-
-
Posty:29
Rejestracja:5 wrz 2004, o 21:24
Lokalizacja:Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrK » 9 wrz 2004, o 17:27

Coprawda nie jestem informatykiem ale moze to wina kable i crossingu?

A może też wina styku, np za mocno zaciśnięte złącze RJ

UhrBahn
-
-
Posty:18
Rejestracja:13 sty 2004, o 14:39

Postautor: UhrBahn » 10 wrz 2004, o 12:03

Jak rozumię lączysz komputery bezpośrednio karta-karta za pomocą przekrosowanego kabla. Otóż takie połączenia są trochę kapryśne zwłaszcza przy kartach kategorii powyżej 10Mbit. Objawia się to właśnie tak jak opisujesz niby chodzi ale jakoś tak... Zauważyłem przy tym, że sporo zależy od modelu kart.
Spróbuj ręcznie ustawić we właściwościach karty sieciowej prędkość transmisji na 10Mbit. Może coś pomoże. Druga sprawa to udostępnianie połączenia internetowego. Po konfiguracji protokołu sieciowego (adresy IP i te sprawy), sprawdzeniu połączenia np. poleceniem PING, najlepiej przy pomocy kreatora utworzyć z tych dwóch kompów grupę roboczą (Panel sterowania/Połączenia sieciowe i internetowe/Konfiguruj lub zmień ustawienia sieci w domu lub w małej firmie). Kreator przeprowadzi Cię przez ten proces. Ważne są tam dwie rzeczy - aby na obu komputerach nazwa grupy roboczej została identycznie napisana (co do znaku!) i na komputerze który jest wprost połączony do internetu zaznaczyć, że chcesz udostępniać to połączenie innym. W Windows XP kreator ten należy uruchomić najpierw na komputerze połączonym z internetem. Oprócz kofiguracji umożliwia on sporządzenie dyskietki konfiguracyjnej, która uprości konfigurację pozozstałego komputera i uchroni od ewentualnych błędów przy ustawianiu parametrów.
Pozdrawiam

Arrek
-
-
Posty:117
Rejestracja:18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja:wawa

Postautor: Arrek » 10 wrz 2004, o 20:54

Jesli uzywasz firewalla to tez moze sprawiac problemy jesli nie ustawisz go odpowiednio.

mxseba
-
-
Posty:6
Rejestracja:31 lip 2004, o 16:29

Postautor: mxseba » 11 wrz 2004, o 21:47

Karty wymieniłem na lepszą markę, tamte były made in china i chyba w tym tkwił problem. Teraz wszystko chodzi ok :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości