Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

5 lub 6 kanalowy odbiornik modelarski

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49
5 lub 6 kanalowy odbiornik modelarski

Postautor: Tomek(tomek) » 2 wrz 2004, o 14:12

witajcie

chcial bym sam zrobic miniaturowy odbiornik modelarski bo :
po pierwsze : koszt takiego odbiornika przekracza ok 300 zl co jak dla mnie jest jak narazie o wiele za duzo
po drugie : chcial bym miec satysfakcje z tego ze wykonalem model w ok 90 % sam nie liczas serwomechanizmow i nadajnika :]

wymiary tak mniej wiecej 4,5 cm x 3,5 cm

moze byc po 1cm wiecej :] zalezy mi tutaj na miniaturyzacji gdyz jest to maly model helikoptera o dl max 50 cm :]


nie wiem czy dobrze zorumiem o co chodzi z tymi wszystkimi kanalami ktorymi sie steruje modelem wiec napisalem ponizej tak jak ja to rozumiem

kanaly :
1 przod ,tyl
2 lewo ,prawo
3 lewy bok ,prawy bok
4 podwozie (chowane)
5 jeszcze nie ustalilem :]
6 jak wyzej :]

dlaczego tak duzo kanalow ?? poniewaz zawsze mozna urozmaicic model o jakis "bajer" :] co do kanalow 5 i 6 jeszcze nie wiem do czego mogly by sluzyc ale sie jeszcze pomysli :]

najbardziej bym prosil o podawanie linkow ze schematami

i ostatnia zecz o jaka prosze to o kalkulacje ile wyniesie mnie taki odbiornik poniewaz nie wiem co jest w jakiej cenie .co prawda w kazdym miescie ceny moga sie ruznic daltego prosil bym o podanie takiej teoretycznej ceny :]<lol>


bardzo byl bym wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

Awatar użytkownika
maxipalia
-
-
Posty:63
Rejestracja:30 lip 2004, o 17:41
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Odbiornik ?!?

Postautor: maxipalia » 2 wrz 2004, o 20:34

Drogi Tomku,
Nie potrafię ci powiiedzieć gdzie znajdziesz shemat gotowego odbiornika, ale firma ChipCon oferuje gotowe moduły odbiorników radiowych na różne pasma (nie podałeś jekiego pasma używa Twój nadajnik).
Jak będziesz mieć dobrany odbiornik radiowy, można spróbować dorobić jakiś element kontroli (przekaźniki lub coś podobnego), ale najlepiej, gdybyś podał adres www z opisem twojego nadajnika.
P.S. Nie jest to najprostrza dziedzina elektroniki.

A i jeszcze jedno ... ten model sam zaprojektowałeś, czy gdzieś w internecie znajdę jak to wygląda ? (- z czystej ciekawości)

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49

Postautor: Tomek(tomek) » 3 wrz 2004, o 06:37

jezeli chodzi o elektronike to regulator obrotw sam chcem zrobic ,mam wzory plytek spis potrzebnych czesci itd.

a jezeli chodzi o wyglad jest to model helikoptera bell 222 ,na necie jest duzo takich modeli przykladowo moge podac linka takiego :
http://liaison.ms.u-tokyo.ac.jp/agusta/ ... -mech.html
teraz to co napisze moze okazac sie smieszne ale ja lubie sobie utrudniac czasem rozne "zadanioa otoz chcem przerpbic mechanizm sterowania lotem tak zeby dzialal tak jak wprawdziwym smiglowcu tutaj okaze sie to trudne ponieaz czesci nigdzie nie dostne i bede musial wszystko zrobic sam co okazuje sie naprawde trudne a zarazem smieszne <lol> ale ja lubie sobie utrudniac zucie .taki maly mechanizm moze okazac sie jeszcze trudniejszym w pilotazu poniewaz czesci beda bardzo zminiaturyzowane co bedzie utrudniac sterowanie :]

a jezeli chodz o pasmo to jeszcze nie wiem na jakim ma dzialac ten odbiornik poniewaz dopiero zaczynam przygode z modelarstwem RC ktorym zawsze sie interesowalem ale nie wiedzialem co i jak jest potrzebne zeby tym sie zaczac bawic do puki nie mialem kompa z netem to nie wiedzialem ,a u mnie w miescie nie ma sklepu modelarskiego z tego typu artykulami niestety.wiec zostaje mi niektore czesci zamawiac przez net'a.dobra reszta jest nie wazna ,troszke sie rozpisalem do tego ni na temat :]

pozdrawiam

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49

Postautor: Tomek(tomek) » 3 wrz 2004, o 18:31

a i chcial bym moze zeby bylo tak :

na wstepie napisze ze wiem ze to co tu napisze moze sie okazac trudne no ale sprubowac zawsze mozna

a wiec zaczynam :]

najlepiej aby taki odbiornik mozna bylo programowac lub ustawiac na dane pasmo 35hz 45hz itd. byc moze to niejest mozliwe do wykonania a tym bardziej miniaturyzacja ,ale czemu by nie sprubowac<lol><lol>

jak ktos byl by zainteresowany to zapraszam do pisania :]

a i przepraszam za to ze napisalem to w osobnym poscie ,chcialem zrobic tak zeby bylo lepiej widoczne ;)

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty:129
Rejestracja:7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja:Szczecin

Postautor: Agrest » 4 wrz 2004, o 13:28

Ale korba! Szkoda, że nie było takich cudów kiedy był mój czas na robienie modeli. Gdzie można nabyć taki kit?
PozdrA

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49

Re: Odbiornik ?!?

Postautor: Tomek(tomek) » 4 wrz 2004, o 13:41

A i jeszcze jedno ... ten model sam zaprojektowałeś, czy gdzieś w internecie znajdę jak to wygląda ? (- z czystej ciekawości)
ten model zaprojektowalem sam tylko w 10 % dodalem kilka szczegolow ,w sumie to nie ja je wymyslilem ale mam zamiar zrobic je sam :]



gdzie dostac mozna takie cos?? taka wersje oczywiscie bedzie trudno dostac w polsce ale w tych samych rozmaiarach sa inne modele tyle ze maja inny wyglad :]


pozdrawiam


ps.:czy ktos w koncu mi udzieli jakiejs odpowiedzi na temat tego odbiornika?? moze byc max 5 kanalow :]

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty:685
Rejestracja:4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja:Trzcianka/Poznań

Re: Odbiornik ?!?

Postautor: Tomasz Gumny » 6 wrz 2004, o 23:28

ps.:czy ktos w koncu mi udzieli jakiejs odpowiedzi na temat tego odbiornika?? moze byc max 5 kanalow :]
http://home.nordnet.fr/~fthobois/
http://hem.passagen.se/communication/pic/r1.gif
Powodzenia

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49

Postautor: Tomek(tomek) » 7 wrz 2004, o 13:08

ten link cos nie chce dzialac ==> http://hem.passagen.se/communication/pic/r1.gif

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty:685
Rejestracja:4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja:Trzcianka/Poznań

Postautor: Tomasz Gumny » 7 wrz 2004, o 16:33

ten link cos nie chce dzialac ==> http://hem.passagen.se/communication/pic/r1.gif
U mnie działa. Poszukaj w katalogu http://hem.passagen.se/communication/pic pliku r1.gif

Tomek(tomek)
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 sie 2004, o 22:49

Postautor: Tomek(tomek) » 15 wrz 2004, o 12:51

mam pytanie

na jaka odlelosc dzialaja te odbiorniki ??

ja powiem ze potrzebuje min na 200m :]

Czajnik
-
-
Posty:264
Rejestracja:17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 2 paź 2004, o 10:39

pamietam ze w ktoryms nr "modelarza" cos kolo rocznika 96 byl publikowany taki schemat i nawet miescił sei w twoich zalozeniach ale nie wiem ajk to dzialalo..... ktos juz ci chyba u góry pisal ze mozna tez nabyc kit odbiornika ale zdajesie tylko 4 kanały ale co do tego to szukaj artykółów w modelazu jak bedzie bardzo zle ze znaleziniem to sie odezwij poszukam w swoich szpargałach moze jeszcze mam
cze

qpa
-
-
Posty:24
Rejestracja:11 kwie 2004, o 19:06

Postautor: qpa » 2 paź 2004, o 13:18

A gdzie ktos widizał kit 4 kanałowego odbiornika na 35 mhz??

McKEE
-
-
Posty:186
Rejestracja:7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja:Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 12 paź 2004, o 04:56

Prosta aparaturka na kilka kanalow :
http://www.kubaw.it.pl/aparatura_433mhz.html

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości