Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podłączenie stycznika do agregatu od lodówki Mińsk 11

kapral
-
-
Posty:42
Rejestracja:8 sty 2011, o 21:28
Lokalizacja:stalowa wola
Podłączenie stycznika do agregatu od lodówki Mińsk 11

Postautor: kapral » 15 sty 2011, o 19:02

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu stycznika do agregatu z lodówki Mińsk.Ktoś powie trzeba poszukać, zastrzegam że obszukałem wszystkie tematy i znalazłem tylko jeden podobny temat ale na tym zdjęciu nie widać jak są przewody podłączone w styczniku bo jest pokrywa a tylko opis jak podłączyć do zasilania.Już próbowałem różnie podłączać i jest zwarcie.Mam inny stycznik od innego agregatu też próbowałem to agregat działa przez chwilę i pompuje,tylko tyle że styki w tym drugim styczniku są pordzewiałe.A ten który chce podłączyć wiem że to jest oryginalny stycznik do tego agregatu.Mam prośbę jeżeli ktoś posiada taki stycznik i wie jak to ma być podłączone łącznie z zasilaniem to proszę o pomoc. Zamieszczam fotki przewodów od agregatu do stycznika i stycznik.
Proszę o pomoc w podłączeniu ,stycznik z agregatem + zasilanie 230v.
Załączniki
DSC00004.JPG
przewody do agregatu
DSC00005.JPG
stycznik z góry

Maciek_M
-
-
Posty:20
Rejestracja:14 maja 2003, o 14:08
Lokalizacja:Opole

Postautor: Maciek_M » 16 sty 2011, o 11:58

Dlaczego chcesz go wymienic? Jest to zabezpieczenie, które ma odłączyć agregat w przypadku awarii. Uszkodzenie uzwojeń agregatu powoduje zadziałanie tego zabezpieczenia i odłączenie agregatu. Przyczyną jest prawdopodobnie uszkodzony agregat.

kapral
-
-
Posty:42
Rejestracja:8 sty 2011, o 21:28
Lokalizacja:stalowa wola

Postautor: kapral » 16 sty 2011, o 12:36

Dzięki za zapytanie. Źle mnie zrozumiałeś, ja nie chcę go wymienić tylko chcę go prawidłowo podłączyć do agregatu. Jak wspomniałem wcześniej jest to stycznik z lodówki Mińsk. Próbowałem na innym styczniku polskim to agregat pracuje przez 5 s i się rozłącza ale to może wina tego stycznika polskiego bo on jest trochę pordzewiały ale taki znalazłem i chciałem spróbować czy agregat zadziała. A ten który przedstawiam na fotografii chcę podłączyć do agregatu.Jest to stycznik oryginalny od tego agregatu, tylko nie było przy nim kabli i nie wiem jak to wszystko podłączyć. Bo wiem że poradzieckie agregaty od lodówki mają inne fazy załączenia. Jeśli ktoś może mi rozrysować taki schemat , albo na tych fotkach, to bardzo proszę. Pozdrawiam

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości