Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

klaskacz + pilot RC5 na AT89C2051

mario832
-
-
Posty:43
Rejestracja:10 paź 2007, o 14:54
Lokalizacja:warszawa
klaskacz + pilot RC5 na AT89C2051

Postautor: mario832 » 21 sty 2008, o 15:48

Witam, chciałbym zrobić układ popularnego klaskacza w tym dodatkowo można by też załączać światło za pomocą pilota RC5 na AT89C2051!!! Schemat wykombinowałem następujący:


ZASADA DZIAŁANIA:
1. układ reaguje na 2 klasnięcia w odstępie 0,5 sekundy jedne po drugim!!! ,nie reaguje na 1 !!! i na 3 lub więcej ( dźwięk ciągły np. muzyka)!!!

2. układ można załączać i wyłączać za pomocą klaskania lub pilota RC5 (np. załączamy klaśnięciem, wyłączamy klaśnięciem, lub pilotem!!! I odwrotnie wyłączamy klaśnięciem ,załączamy klaśnięciem lub pilotem!!!)

3. Sygnał z mikrofonu jest przekazywany do AT89C2051 poprzez wzmacniacz zbudowany na LM358N !!!

4.Nie chcę z góry narzucać kwarcu ,ani portów procesora (ale wydaje mi się że odpowiedni będzie Q= 11,059 MHz ,a układ podczerwieni podłączony do portu P3.2 czyli pin 6 procka)



Zaprojektowałem już schemat i bardzo chętnie udostępnie też wzór płytki drukowanej (jak tylko zrobie w wolnym czasie) w eaglu!!!
Jednak nie jestem za mocny z BASCOMA i tu proszę was o pomoc,gdyby ktoś mógł napisać program (nie wydaje się zbyt skomplikowany, jednak jak już powiedziałem nie jestem za dobry z BASCOMA),pozdrawiam!!!


Dodaje załącznik z schematem ,ale nie dam głowy że się wyświetli ,bo nieraz próbowałem załączać pliki i nic z tego (czytałem regulamin i jak załączać pliki ale nie pomogło) :(
Załączniki
schemat.jpg

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości