Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat z natury!!! ,do eagle

mario832
-
-
Posty:43
Rejestracja:10 paź 2007, o 14:54
Lokalizacja:warszawa
Schemat z natury!!! ,do eagle

Postautor: mario832 » 8 sty 2008, o 15:35

Witam mam pytanko,czy można jakoś w eagle stworzyć schemat na bazie płytki drukowanej???, już wyjaśniam o co mi chodzi,otóż mam płytkę drukowaną, z której wylutowałem wszystkie elementy,pomierzyłem je pozaznaczałem gdzie,co i jak!!!, potem płytkę wrzuciłem do skanera i zeskanowałem z obu stron (podłożyłem folię przeżroczystą by nie porysować szkiełka,żeby sobie ktoś coś nie pomyślał!!! ;) ), no i teraz chciałbym otrzymać schemat!!! O program OCR nawet się nie łudze,bo wiem że nic z tego :( ,ale gdybym w eaglu zaczął od projektowania płytki,przerysował wszystko dokładnie,to czy jest potem jakaś opcja żeby automatycznie stworzył schemat??? (bo przecież ze schematu płytkę robi to może w drugą stronę też się da???) ,robił już ktoś kiedyś coś takiego,pozdrawiam!!!

_ImPuLs_
-
-
Posty:17
Rejestracja:30 lis 2003, o 21:58
Lokalizacja:Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: _ImPuLs_ » 8 sty 2008, o 20:26

Niestety w tą stronę to raczej żadnym programem tego nie wykonasz.
Pozostaje tylko ręczne wprowadzanie schematu na podstawie połączeń na płytce.

Robiłem kiedyś coś takiego. Bardzo czasochłonne ale jeżeli ma się silną potrzebę wykonania takiego schematu i dużo czasu to można startować.

Jeżeli chodzi Ci o wykonanie tylko kopii płytki drukowanej a nie zależy Ci na schemacie to możesz to zrobić w programie Target wykorzystując funkcję 'Reverse Engineering'.

http://www.targetpcb.pl/tiki-read_artic ... ticleId=10

mario832
-
-
Posty:43
Rejestracja:10 paź 2007, o 14:54
Lokalizacja:warszawa

Postautor: mario832 » 13 sty 2008, o 11:38

Już sobie poradziłem zrysowałem schemat po liniach, a dla ułatwienia drukłem i nałożyłem na siebie oba skany z płytek na folii (kalce) przeżroczystej!!! :) ,to znacznie ułatwiło pracę bo nie trzeba było no stop obracać płytki i patrzeć gdie co leci!!! ;)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości