Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wyswietlacze z Nokii

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:
Wyswietlacze z Nokii

Postautor: Avatar » 6 gru 2005, o 12:47

Witam, mam pytanie czy mozna gdzies znalezc w sieci opisy kontrolerow ktore sa zaszyte w wyswietlaczach w telefonach Nokii. Przyklad posiadam wyswietlacz z nokii 6610 i chce znalezc jak go wysterowac i jak podlaczyc, szukalem ale nic nie potrafie znalezc, moze ktos z forumowiczow ma jakies pomysly gdzie i jak szukac? Dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 6 gru 2005, o 20:05

Odpowiedz na pierwsze pytanie: tak, mozna znalezc w sieci.

Drugie: Jak szukac, uzyc np. Google.


No, to bylo troche wredne, ale i te Twoje pytania byly... lekko.


Btw. Mam jakies tam linki w archiwum, ale akurat 6610 nie jest tam wymieniane.

gavi
-
-
Posty:218
Rejestracja:14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 6 gru 2005, o 22:43

Witam
No cóż, może pytanie o to czy można coś znaleźć w sieci, nie było zbyt błyskotliwe, ale odpowiedź na nie wydaje się być jeszcze bardziej żenująca, tym bardziej iz udzielona przez - wydawało by się - doświadczonego i zasłużonego dla społecznosci uczestnika.
Przecież ogólnie wiadomo ,że każda przeglądarka jest tak dobra, jak doświadczony jest jej użytkownik.
Tak więc nie trudno się domyślić ,że człowiek pytający o sposoby szukania, nie prosi o podanie nazwy wyszukiwarki, a jedynie o pomoc w bliższym określeniu i opisaniu poszukiwanego przedmiotu. Jeżeli wiesz ,że np. niektóre wyświetlacze mają takie lub inne oznaczenia, lub są produkowane przez jakąś tam firmę to podpowiedz to potrzebującemu.Bardzo często proste wpisanie kombinacji słów nic nie da jeśli nie wiesz na czyich stronach szukać.

Tak więc bardzo mi przykro ale odpowiedź w stylu "szukaj w googlach" świadczy raczej o tym ,że uważa sie pytającego za prostaczka , nie biorąc pod uwagę ,że może jest to po prostu skrót myślowy i samemu jest się mało domyślnym.

Przepraszam , jeśli kogoś uraziłem , nie to było moim celem. Chciałem po prostu zwrócić uwagę iż nie zawsze pytający jest głupi czy leniwy , często nie oczekuje gotowego rozwiązania, a jedynie pyta o wskazówkę czy podpowiedź i naigrywanie się z tego źle świadczy o odpowiadającym.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 7 gru 2005, o 00:35

:) Oj dostalo Ci sie Mr S. :oops: w dodatku calkowicie slusznie pewnie to taka mala riposta za stale zlacze -> Qui gladio ferit, gladio perit :wink:
:mikolaj:

MDz
-
-
Posty:365
Rejestracja:29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 7 gru 2005, o 02:40

http://www.edaboard.com/ftopic140291.html

-> http://www.jelu.se/shop/product_info.ph ... ucts_id=55 (pinologia)
-> http://www.semiconductors.philips.com/a ... 8833_1.pdf

Nie dam głowy, ale jeżeli nie mylę typu telefonu to te wyświetlacze mogą występować na rynku w dwóch wykonaniach - z kontrolerem Philipsa i Epsona. Philips jest dobrze udokumentowany (to chyba ta wersja ze złoconymi polami kontaktowymi oprócz gniazda). Z Epsonem zdaje sie jest gorzej.

Więcej szczegółów w watku z p.m.e.:
http://groups.google.pl/group/pl.misc.e ... d1bd82b7a1

--
MDz

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty:46
Rejestracja:12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja:Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 7 gru 2005, o 09:40

Witam, bardzo dziekuje za linki.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty:2653
Rejestracja:24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja:Winny gród

Postautor: pajaczek » 7 gru 2005, o 12:05

:) Oj dostalo Ci sie Mr S. :oops: w dodatku calkowicie slusznie
A Tobie w to graj ?? :twisted:

Ale wiesz co, jakos sie tym bardzo nie przejme. Moze dlatego ze SAM WYRAZNIE napisalem ze ta odpowiedz byla wredna.

Sztuka jest nie pytac, tylko pytac tak, zeby uzyskac odpowiedz na wlasne problemy. Wbrew temu co wlasnie powiedziala rosjanka w tv, nie kazda ptica jest ptica.
Pozatym latwo tu popasc w skrajnosci. Raz sie kogos opieprza, ze nie chce sie uzyc google, innym razem wielce oburza, ze ktos inny poradzil z tego google skozystac.
pewnie to taka mala riposta za stale zlacze -> Qui gladio ferit, gladio perit :wink:
:mikolaj:
Hmm... moze to moja skleroza, a moze nie jestem pamietliwy (choc czasem mi sie wydaje ze bardzo), ale nie kojaze teraz o jakim stalym zlaczu mowisz... niewazne.

Edit: ok. juz wiem ;) "stalym laczu" ... ale w takim razie pojde dalej, Neo tez jest bardziej stalym laczem, niz nim nie jest.

Awatar użytkownika
Tawez
-
-
Posty:23
Rejestracja:4 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja:Blonie

Postautor: Tawez » 13 gru 2005, o 21:09

Nie dam głowy, ale jeżeli nie mylę typu telefonu to te wyświetlacze mogą występować na rynku w dwóch wykonaniach - z kontrolerem Philipsa i Epsona. Philips jest dobrze udokumentowany (to chyba ta wersja ze złoconymi polami kontaktowymi oprócz gniazda). Z Epsonem zdaje sie jest gorzej.
Tez nie jestem na 100% pewny czy nie myle modelu telefonu ;)
ale te ze sterownikiem Epsona mają zielona folie, a z philipsem bursztunową.
Do epsona chyba znalazlem swego czasu jakies materialy (moze nawet pdf) ale niestety nie mam "przy sobie" bookmarkow.
AFAIK Epson jest troche bardziej upierdliwy w programowaniu niz Philips.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości