Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dopasowanie zasilania poprzez izolacje galwaniczna

cassius
-
-
Posty:4
Rejestracja:17 lis 2005, o 11:12
Lokalizacja:Sopot
Dopasowanie zasilania poprzez izolacje galwaniczna

Postautor: cassius » 17 lis 2005, o 11:20

Witam! Jestem delikatnie mowiac "poczatkujacym" elektronikiem. Mam taki problem: do ucontrolera doprowadzic mam sygnaly poprzez izolacje galwaniczna, wiem,ze izolacje galw robi sie wykorzystujac transoptory, sek w tym, ze napiecie, ktore mam na "wejsciu" jest z przedzialu 20-30 V (DC) i teraz musze je najpierw przerobic na poziom 0-3.3 (0-5) (cyfra) i podem "odizolowac" galwaniczni. Wie ktos jak skonstruowac za jak najnizsza cene taki uklad? Czy uklad przetwarzajacy napiecie 20-30V na 1.8-5.5 V jest poprawnie skonstruowany (schemat w zalaczniku)?
Prosze Was stazi wyjadacze, pomozcie mi !
Załączniki
ograniczeni.jpg
Uklad przetwarzajacy napiecie

NOP
-
-
Posty:11
Rejestracja:7 lis 2005, o 21:35
Lokalizacja:PT

Postautor: NOP » 18 lis 2005, o 22:45

Witam,
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeżeli chcesz dostarczyć do uP informacje że jest napięcie 30VDC to wystarczy że podłączysz bezpośrednio diodę nadawczą transoptora do tego napięcia przez rezystor. Oczywiście jest to jeden z prostszych sposobów.

Pozdrawiam
NOP
Załączniki
sch_optp.jpg

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości