Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

detektor/czujnik ruchu

Awatar użytkownika
Daki
-
-
Posty:19
Rejestracja:4 mar 2005, o 19:12
Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie
detektor/czujnik ruchu

Postautor: Daki » 13 wrz 2005, o 13:38

Niedawno znalazłem w swoich szpargałach detektor ruchu (taki który montuje sie żeby lampa świeciła jak ktoś przechodzi).
Jest mi on potrzebny tylko mam jeden problem.
Z tyłu wychodzą 3 kable (czerwony, brązowy i niebieski).
Nie wiem do którego co podłączyć.
Nie wiem też na jakie jest ona napięcie (przepuszczam że na 220, ale nie jestem pewny).

Proszę o odpowiedź.

P.S.-Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi to zamieszczam tu zdjęcie tego datektora:
Załączniki
000_1237.JPG

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 13 wrz 2005, o 14:47

:) Jesli sie nie myle to brazowy bedzie faza (230V) niebieski zero a czerwony to wyjscie na zarowke oczywiscie zeby zarowka swiecila musisz tez na zarowke podac zero. Najlepiej sie zorientujesz jesli sobie rozrysujesz jak ida przewody po plytce :idea: to niebieskie wyglada na przekaznik i jesli z jego stykow wychodzi ten czerwony nigdzie nie podlaczony to moge sie podpisac pod moja teoria :wink:
:D

marecki
-
-
Posty:390
Rejestracja:4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja:Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 20 wrz 2005, o 18:54

Albo spróbuj dostrzec czy na elementach podane jest wysokie napięcie np. 250 albo 400V. Jeżeli tak to układ działa na 220V tak jak pisał ACeK. Gdyby to był czyjnik ruchu zasilany z 12V to zapewne napięcie opisane na elementach byłoby na poziomie 25-60 V.

...przynajmniej tak mi się wydaje... :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości