Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

zabezpieczenie linii telefonicznej SDI

Kuba
-
-
Posty:51
Rejestracja:20 kwie 2003, o 11:09
Lokalizacja:Białystok
Kontaktowanie:
zabezpieczenie linii telefonicznej SDI

Postautor: Kuba » 27 lip 2005, o 11:24

dzisiaj drugi raz tpsa bardzo sprawnie wymieniła mi modem sdi po burzy

poprzednim razem padł modem i niestety router, który musiałem wymienić sam, a który został uszkodzony właśnie poprzez modem tpsy...

wczoraj na szczeście tylko modem tpsy

pytałem montera jak to zabezpieczyć... podobno się nie da

wszystkie komputery w sieci wyposażone są w UPSy

problem w tym, że nie mogę podłączyć linii tel przez UPSa bo wtedy nie działa internet

czy są jakieś inne sposoby?

pozdrawiam

Kuba

PS. wiem że najbezpieczniej jest wszystko wyłączać... ale niestety nie mam zawsze takiej możliwości... a nie stać mnie też na kupowanie routera za 430zł co jakiś czas...

[ Dodano: 27-07-2005, 12:59 ]
czy to bedzie odpowiednie?

link

Obrazek

Kuba

gktiger
-
-
Posty:43
Rejestracja:6 paź 2003, o 14:20

Postautor: gktiger » 27 lip 2005, o 14:28

Według mnie powinno sprawę rozwiązać.

ROM
-
-
Posty:295
Rejestracja:5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja:Poznań

Postautor: ROM » 31 lip 2005, o 23:06

Na niewielkie zakłócenia pewnie wystarczy, ale na uderzenie pioruna mocnych niestety nie ma :(.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 1 sie 2005, o 06:27

zgadza sie najlepiej wyłaczyć podczas burzy ,jesli nie mozna niema nikogo w domu to liczyć na cud....

Myśliciel
-
-
Posty:12
Rejestracja:18 sie 2005, o 09:19
Lokalizacja:Z piekła

Postautor: Myśliciel » 19 sie 2005, o 10:06

Comgapy,warystory,transile to niby dla picu są produkowane ?

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty:396
Rejestracja:5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja:Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 19 sie 2005, o 13:14

zgadzam sie masz rację -to jest pośrednie zabezpieczenie.....jak trafi w modem-linie to jesli spali sie Modem SDI to pół biedy.... osobiście stosuje dawne zabezpieczenie odgromniki gazowe jak narazie jest cacy.....najlepiej jesli jest mozliwość to wyłączyć urzadzenie

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty:118
Rejestracja:5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja:~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 19 sie 2005, o 20:09

Ja stosuję starą - dobrą separacje galwaiczną - kabel z gniazdka bo jak walnie w linie to tylko iskry w gniazdku

ROM
-
-
Posty:295
Rejestracja:5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja:Poznań

Postautor: ROM » 19 sie 2005, o 20:28

Ja stosuję starą - dobrą separacje galwaiczną - kabel z gniazdka bo jak walnie w linie to tylko iskry w gniazdku
I to jest bardzo dobra i słyszna metoda :).Ludziom się wydaje, że jak pozakładają transile, warystory lub inne gadżety to ich to w 100% zabezpieczy, nie zdając sobie sprawy z tego, że piorunek skoczył sobie od chmurki, która znajduje się kilkaset metrów wyżej, więc co to jest dla niego parę mm ? :?.
Należy także wspomnieć o tym, że przy takim wyładowaniu powstaje także, bardzo silna fala elektromagnetyczna i jeśli mamy akurat pecha to nawet urządzenie odłączone od wszelkich kontaktów, może ulec uszkodzeniu.... :(

Myśliciel
-
-
Posty:12
Rejestracja:18 sie 2005, o 09:19
Lokalizacja:Z piekła

Postautor: Myśliciel » 19 sie 2005, o 21:13

Z falą elektromagnetyczną to chyba przesada,piorun to nie bomba atomowa,czy impuls jest wystarczający do przebicia izolacji ? Mam wątpliwości.Co do przeskakiwania milimetrów coś źle kombinujesz.

ROM
-
-
Posty:295
Rejestracja:5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja:Poznań

Postautor: ROM » 21 sie 2005, o 00:55

Mam wątpliwości.Co do przeskakiwania milimetrów coś źle kombinujesz.
A jakie Twoim zdaniem są odległości pomiędzy stykami np. wyłącznika sieciowego ?
Widziałeś kiedyś sprzęt, po uderzeniu pioruna jedynie w pobliżu niego?, bo gdby zostało trafione to już byś go nie zobaczył :).
A fala elektromagnetyczna nie musi nigdzie przeskakiwać, a tym bardziej przez izolację, ona się indukuje przecież w samych przewodach.Orientujesz się chociaż, jakie są szacunkowe prądy i napięcia podczas takiego wyładowania i jakie to niesie ze sobą skutki?.
Piorun to oczywiście nie bomba atomowa, ale też występuje tutaj plazma zjonizowanego gazu ...

Myśliciel
-
-
Posty:12
Rejestracja:18 sie 2005, o 09:19
Lokalizacja:Z piekła

Postautor: Myśliciel » 21 sie 2005, o 07:46

ROM wczoraj się nie urodziłem.
Kuba-mam pudełko,nazywa się Surge Protector,w postaci przerośniętej wtyczki,2 w 1 - 2 gniazda telefoniczne + gniazdo sieciowe,2 neonówki sygnalizują sprawność.
Nie mam schematu bo obudowa jest nierozbieralna.
Problem widzę w tym, że połączenie z ziemią przez przewód uziemiający ma dużą indukcyjność,co powoduje duże opóźnienie w reakcji, nawet szybkiego transila.Tak więc skutecznie można stłumić tylko przepięcie między przewodami telefonicznymi lub fazowym i zerowym.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości