Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nauka

Artchi
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 cze 2005, o 18:12
Lokalizacja:Z Dalaeka
Nauka

Postautor: Artchi » 22 cze 2005, o 18:13

Witam trudna jest nauka na elektronika?i czy trzeba się duzo uczyć?I mam ostatni pytanko znacie strony gdzie moge się pouczyć elektroniki?

radzio
Moderator
Moderator
Posty:967
Rejestracja:13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja:Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 22 cze 2005, o 18:26

Chyba najlepsza edukacyjna strona w polskim internecie : http://edw.com.pl/ea/ (w trakcie przeprowadzki z http://www.elektronika.qs.pl).

Czy nauka elektroniki jest trudna? "Wszystko jest trudne nim stanie się proste" (wybacz, ACeK). Jeśli bedziesz miał wystarczająco dużo samozaparcia i nie cechujesz się słomianym zapałem, to wszystko przed Tobą. Oczywiście z dnia na dzień nie staniesz się elektronikiem. W tej dziedzinie bardzo ważne jest doświadczenie, praktyka.

Tom27
-
-
Posty:173
Rejestracja:26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja:Leszno

Postautor: Tom27 » 22 cze 2005, o 18:35

Ja też myśle że najlepiej z EdW i będzę dobrze. Już prościej się nie da.

Apacz2
-
-
Posty:32
Rejestracja:12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja:Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 22 cze 2005, o 19:37

Hm... Ot i dobre pytanie!
:?

Ja uczyłem się z Elektroniki Praktycznej - wtedy miniprojekty to były MINI PROJEKTY. :562:

Później ktoś uczył się z EDW i wtedy zawarte tam podstawy elektroniki to były PODSTAWY ELEKTRONIKI

Ale teraz...... Musiałbyś zdobyć EDW sprzed kilku lat jesli dopiero zaczynasz.
Tak na całkowity początek to radziłbym Ci starszego kolegę, a zaraz potem zainwestuj w książkę "Sztuka Elektroniki" - nie spotkałem nigdzie lepszej.
W czytelniach czsopism bibliotek publicznych znajdziesz starsze numery w/w czasopism.
Potem artykuły ".... dla początkujących" z EDW, proste projekciki i już z górki.

Wchodź w elektronikę jak tylko możesz bo to wspaniała rzecz. I pamiętaj Nie zniechęcaj się i nie twórz niczego na chybcika.
Mnie bardzo pomógł swego czasu artykół Z EP z 93 roku pierwszy artykuł poradnika praktyka - gdyby nie on to kto wie po ilu niepowodzeniach bym zaprzestał.

Przeczytaj też różne starsze "Listy od Piotra" w EDW :568: - TEGO NIE ZNAJDZIESZ W KSIĄŻKACH!

A jak już zaczniesz się cieszyć , że "ta dioda miga!" to pójdziesz dalej i dalej i dalej....

P O W O D Z E N I A ! ! ! ! ! ! !

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty:683
Rejestracja:24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja:Białystok

Re: Nauka

Postautor: gawel » 22 cze 2005, o 20:57

Witam trudna jest nauka na elektronika?i czy trzeba się duzo uczyć?
Bardzo oryginalne pytanie. Właściwie to może być przyczynkiem do sporej dyskusji.
-> Artchi a czego sodziewałeś się po tym pytaniu? że to nic trudnego, że prosta, fajne itp (to wszystko prawda). A może inaczej, że profesja elektronika to jest taka trudna, że trudno o bardziej złożoną (i to też prawda).
Czy zależy ci na hobbystycznej zabawie zaczynając od migania diodą LED? Pokonując kolejne coraz bardziej złożone konstrukcje -> fajna zabawa. Ale zauważ, że jest to zajęcie głównie odtwórcze (sam nie tworzysz rozwiązań tylko odtwarzasz wymyślone przez kogoś). Z czasem apetyt rośnie na więcej. Powstają własne rozwiązania, początkowa poprzez modyfikację cudzych. Jeżeli wychodzi, to daje radochę i chęci na więcej.
Tu mogę zrobić takie porównanie elektroniczne: stajesz się układem z dodatnim sprzęrzeniem zwrotnym, a po polsku to: sukcesy nakręcają do więcej, ciekawiej, trudniej natomiast porażki przgnębiają i hamują, skrajnie do zaniechania działania.
A jeżeli chcesz, by to stało się zawodową profesją, to muszę cię ostrzec (ze zwykłej uczciwości): będziesz miał przerąbane na całe życie :D :D :D . Spytasz dlaczego?
Ano widzisz przykładowo skończyłem studia ileś lat temu i od tamtych czasów wiele się zmieniło, a trzeba nadążać, trzeba czytać, uczyć się, próbować i ... tak przez całe życie. A jeżeli wdepniesz w ogólnie pojętą cyfrówkę, to wpadasz na jeszcze głębszą wodę.
Gdybyś zapytał (mnie) czy gdybym mógł cofnąć czas i wybrać inny zawód, to wiesz, wybralbym dokładnie to samo. Pomimo, że powszechni panuje opinia, że to bardzo trudna profesja, to muszę ci powiedzieć, że to nie jest prawdą. Każda inna jest tak samo trudna, bo (cytując kolegę) "Wszystko jest trudne nim stanie się proste".
Na zakończenie, chciałbym zwrócić uwagę na jeden aspekt. Tak jak kiedyś jako początkujący miałem frajdę z mrugającego LED'a, tak dzisiaj po uruchomieniu złożonego i zaawansowanego urządzenia mam taką samą frajdę. I tak przez cały czas, tylko zabawki się zmieniają: kiedyś LED, dzisiaj ... nawet nie wiem jak to coś nazwać.

Artchi
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 cze 2005, o 18:12
Lokalizacja:Z Dalaeka

Postautor: Artchi » 23 cze 2005, o 09:39

Teraz pojde do 3 klasy gimnazjum.Ale zafacynowała mi eloktronika po ostatniej lekcji fizyki chce się teraz tej dziedziny pouczyć przez wakacje.Uważam że ten zawud mimo że jest trudny ale fajny.Jak byście mogli mie czegoś nauczyć na tym forum byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty:456
Rejestracja:17 sty 2005, o 10:52

Postautor: tasza » 23 cze 2005, o 09:51

rzeczywiście dobre pytanie...

co do stron, oczywiście to co radzi Radzio (ładnie napisane... :) )
na Portalu EdW są w formie pdf starsze artykuły, takie podstawowe, poklikaj po lewej ramce, przykład zawartości:
http://www.edw.com.pl/index.php?module= ... 60&meid=13

"Listów od Piotra" tam nie znalazłam, ale na szybko klikałam, może przeoczyłam...

Artchi
-
-
Posty:27
Rejestracja:22 cze 2005, o 18:12
Lokalizacja:Z Dalaeka

Postautor: Artchi » 23 cze 2005, o 20:15

Fajna ta stronka troche się z niej naucze.Dziekuje za waszą pomoc jeżli mi jeszcze pomożecie to chyba pójde na elektronika.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości