Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

kamera video przez LAN

bratbasen
-
-
Posty:4
Rejestracja:18 sie 2004, o 08:55
Lokalizacja:Warszawa
kamera video przez LAN

Postautor: bratbasen » 31 sty 2005, o 16:16

Mam pytanie czy ktoś z forum spotkał się z projektem lub schematem który umożliwiałby przesyłanie obrazu po LAN, coś takiego jak kamery ip( kamery ip są za drogie abym mógł z nich skorzystać)? Chodzi mi ogólnie aby można było przechwytywać obraz do stworzonej przez siebie aplikacji(piszę trochę w delphi). Szukałem w Internecie ale znalazłem gotowe dosyć drogie rozwiązania, a chciałbym zminimalizowac koszty tego projektu.

Poz.

LucASWw
-
-
Posty:248
Rejestracja:23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja:UK

Postautor: LucASWw » 31 sty 2005, o 16:49

Spotkałem się z projektem kamerki internetowej ze złączem USB dołączonego do mini serwera www opartego na jakimś ARM. Jak wpisywałeś adres tego serwera, to uruchamiało się okienko z podglądem oraz z przyciskami PushButton sterujacymi tą kamerą (jak zalogowałeś się jako administrator). Jak serwer miał stałe IP to można było nawet z poza sieci LAN zobaczyć. Serwerem zarządzało się przez www.
Serwer jak sobie przypominam składał się z: ARM, konwertera TTL->RS485, pamięci (chyba) 4MB. Urządzonko było banalnie proste. Do serwera można było podpiąć dowolną kamerkę internetową wyposażoną we złącze USB, serwer obsługiwał tylko TCP/IP.
Projekt tej kamerki nazywał sie "mini Webcam".

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości