Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Protel - problem z prowadzeniem ścieżek

Tomek D.
-
-
Posty:20
Rejestracja:6 sty 2004, o 18:44
Lokalizacja:Wrocław
Protel - problem z prowadzeniem ścieżek

Postautor: Tomek D. » 4 sty 2005, o 20:08

Witam
Mam Protela 99SE trial + service pack 6, bez cracka.
Wszystkie ścieżki, po użyciu autoroutera, mają szerokość ustawioną jako preferowaną w design rules.
Bardzo mnie to wkurza, dlatego ,że jeśli chcę aby ścieżki były poprowadzone pomiędzy nóżkami scalaków (obudowy DIP) to muszę ustawić preferowaną grubość ścieżek 0,5mm. Wtedy protel wszystkie ścieżki robi 0,5mm.

Jak zrobić żeby ścieżki były grube np. 1mm ale żeby się zcieniały w przejściach pomiędzy nóżkami ??

Grzechu80
-
-
Posty:59
Rejestracja:12 gru 2004, o 15:57
Lokalizacja:W-wa

Postautor: Grzechu80 » 4 sty 2005, o 22:23

To wymaga wielu skomplikowanych ustawień, podziałów netlisty na klasy, kaplica. Warto? I tak wszystko poprawia się ręcznie...

Tomek D.
-
-
Posty:20
Rejestracja:6 sty 2004, o 18:44
Lokalizacja:Wrocław

Postautor: Tomek D. » 4 sty 2005, o 22:58

To wymaga wielu skomplikowanych ustawień, podziałów netlisty na klasy, kaplica. Warto?...
Ja uważam że tak :D
Protel jest trudny w obsłudze i dośc skomplikowany. Ale myślę że warto poznawać jego tajniki.
Jeśli możesz to opisz metodę której używasz.
Z góry dzięki

Grzechu80
-
-
Posty:59
Rejestracja:12 gru 2004, o 15:57
Lokalizacja:W-wa

Postautor: Grzechu80 » 4 sty 2005, o 23:30

Tomek, ja autoroutera nie używam od kilku lat, nie pamiętam, nie mam też już żadnych ustawień, przykro mi. Całkowicie przestawiłem się na manufakturę.
Poczekaj, może ktoś projektuje bardzo złożone układy i Ci podpowie.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości