Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Emulator Drukarki

Marcin I
-
-
Posty:1
Rejestracja:14 gru 2004, o 00:40
Lokalizacja:Wa-wa
Emulator Drukarki

Postautor: Marcin I » 14 gru 2004, o 00:41

Witam

Mam taki problem: kupiłem niedawno analizator stanów logicznych - Philips 3551A/70, można go co prawda podłączyć z komputerem PC za pośrednictwem portu GPIB (ver.1) ale do archiwizacji wyników można użyć także drukarki podłaczonej do portu - RS-232 owego analizatora, ja niestery nie posiadam takiej drukarki. Mam pytanie czy istnieje program za którego pomocą można emulowac drukarkę, tak aby po podłaczenie poprzez RS-232 analizatora z PC, analizator "widział", podłaczoną drukarkę (w którą bedzie- komputer PC).

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Marcin

Wat
-
-
Posty:14
Rejestracja:13 sty 2004, o 18:47
Lokalizacja:Gliwice

Postautor: Wat » 14 gru 2004, o 21:56

Witam!

Uruchom na PC dowolny program emulujący terminal np. Hyperterminal z Windows, lub inny ,nawet dosowy, ustaw parametry jakich żąda Twój przyrząd: szybkość transmisji, długość słowa, ilość znaków stopu, parzystość i protokół. Jeśli nie pomylisz COMów to powinno być o'k.

pozdrawiam
Wat

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości