Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Potrzebna pomoc-errare humanum est z nr 3/2001 edw

Worner
-
-
Posty:7
Rejestracja:23 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja:Piaseczno
Potrzebna pomoc-errare humanum est z nr 3/2001 edw

Postautor: Worner » 25 paź 2004, o 17:28

:562: Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi przesłać treść rubryki Errare Humanum EST z Nr 3/2001 EDW w części dotyczącej kitu AVT 2389 - czterokanałowy termometr cyfrowy. Niestety numery archiwalne już się wyczerpały, na płytach EDW ani śladu skanu stron z tą rubryką, a układ działa, tylko oszukuje o 5 stopni C. Szukałem w dziale KITY AVT, jest post supermisia, ale on też nie wie jak usnąć usterkę. Wysłałem maila do avt, ale zrozumcie - nie mogę się doczekać :oops: Z góry dzięki za pomoc. Będę dźwięczny.

Arrek
-
-
Posty:117
Rejestracja:18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja:wawa

Postautor: Arrek » 25 paź 2004, o 21:39

przejzalem cala edw3/2001 2 razy i nie widze errare... Jestes pewny ze tam jest?

obejzalem uklad termometru. raczej trudno oczekiwac zeby w errare... bylo cos co pomoze. zwykle sa tam usterki typu: rezystor R5 powinien miec wartosc 100k zamiast 10k itp. A tu - skoro oszukuje o 5 st. przyczyna jest raczej inna.

zrob tak:
1. odlacz LM35 i do wejscia ICL7107 podlacz regulowane zrodlo napiecia w zakresie takim jakie daje LM35. Zobacz czy ICL dziala prawidlowo.
2. pomierz napiecia na wyjsciu LM35 w roznych temp. korzystajac z jakiegokolwiek w miare dokladnego termometru.

moim zdaniem dzis najlepiej jest zrobic termometr tak: uP z ADC + czujnik (moze byc LM35 ale sa lepsze). Opcje jak wyswietlac (LCD, LED ...) wybrac zaleznie od przeznaczenia sprzetu. Moje doswiadczenia z ICL7107 byly raczej negatywne. Przetworniki a/c sa wspolczesnie rewelacyjne.

Worner
-
-
Posty:7
Rejestracja:23 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja:Piaseczno

Dzięki

Postautor: Worner » 26 paź 2004, o 13:13

przejzalem cala edw3/2001 2 razy i nie widze errare... Jestes pewny ze tam jest?

obejzalem uklad termometru. raczej trudno oczekiwac zeby w errare... bylo cos co pomoze. zwykle sa tam usterki typu: rezystor R5 powinien miec wartosc 100k zamiast 10k itp. A tu - skoro oszukuje o 5 st. przyczyna jest raczej inna.

zrob tak:
1. odlacz LM35 i do wejscia ICL7107 podlacz regulowane zrodlo napiecia w zakresie takim jakie daje LM35. Zobacz czy ICL dziala prawidlowo.
2. pomierz napiecia na wyjsciu LM35 w roznych temp. korzystajac z jakiegokolwiek w miare dokladnego termometru.

moim zdaniem dzis najlepiej jest zrobic termometr tak: uP z ADC + czujnik (moze byc LM35 ale sa lepsze). Opcje jak wyswietlac (LCD, LED ...) wybrac zaleznie od przeznaczenia sprzetu. Moje doswiadczenia z ICL7107 byly raczej negatywne. Przetworniki a/c sa wspolczesnie rewelacyjne.
Dzięki. Nie jestem pewny, czy w Nr 3/2001 powinna być errata, ale tak wynika z moich wyliczeń. W nr 4/2001 errata jest ale na inny temat. Ukazują się średnio co około 3 - 4 miesiące, tak więc coś powinno być. W każdym razie dzięki za pomoc. :562:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości