Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wyświetlacz VFD

KAT
-
-
Posty:16
Rejestracja:10 lut 2004, o 14:43
Wyświetlacz VFD

Postautor: KAT » 8 maja 2004, o 17:40

Witam.
Czy wie może ktoś gdzie znaleźć note aplikacyjną (lub/i coś na temat użytkowania) wyświetlacza VFD 8-mt-22zk firmy Futaba? Jest to wyświetlacz ze starych odtwarzaczy video.
Szukałem na stronie firmy Futaba ale nic nie znalazłem (chyba że coś przeoczyłem).
Prosze również o informacje o żródłach, z których mógłbym zaopatyć sie w jakiś schemat takiego odtwarzacza video (z zastosowanym takim wyświetlaczem).

Dziękuje KAT

Awatar użytkownika
waldek
-
-
Posty:125
Rejestracja:1 sty 2004, o 12:57
Lokalizacja:inowrocław

Postautor: waldek » 8 maja 2004, o 23:46

może być tak (najprawdopodobniej jest) ,że wyświetlacz był produkowany na zamówienie producenta odtwarzacza i wtedy o aplikacji można sobie tylko pomarzyć. Natomiast pomysł z poszukaniem serwisówki wydaje mi się słuszny i chyba najpewniejszy. Polecam gazetę "Serwis Elektroniki" .Jak sam nic nie znajdziesz to daj znać jaki to odtwarzacz
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty:1522
Rejestracja:30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja:Kielce

Postautor: ACeK » 9 maja 2004, o 08:01

Moze Ci pomoga informacje na stronie Jacka
http://www.easy-soft.tsnet.pl/ :)
w dziale podzespoly.

KAT
-
-
Posty:16
Rejestracja:10 lut 2004, o 14:43

Postautor: KAT » 9 maja 2004, o 13:15

Waldek pewnie masz racje :( Nie pamiętam jaki to był odtwarzacz, bo był z odzysku i nie zwróciłem na to uwagi (zresztą było to dawno temu). Orientuje się tylko, że wiele odtwarzaczy miało takie wyświetlacze (były one dosyć duże, i miały one dużo więcej funkcji niż zwykłe-te odtwarzacze).

A co do podpowiedzi ACeK'a to wielkie dzięki za pomoc, ale mi chodzi o zbudowanie jakiegoś sensownego sterownika do tego wyś. A tam są już razem z nimi :)

A nota katalogowa potrzeba mi była do tego, żeby zorientować się, które wyprowadzenie decyduje za świecenie się, którego pola. Cóż będę musiał dojść do tego metodą prób i błędów :)

Mimo to dzięki za pomoc.

PZDR KAT

Sanjuro
-
-
Posty:54
Rejestracja:20 lis 2003, o 17:00

Postautor: Sanjuro » 9 maja 2004, o 13:35

Zobacz na Elektrode tam widzialem, ze kilka razy byl poruszany temat sterowania niezidentyfikowanych VFD. Sam tez bede musial sie za to wziac bo mam kilka malych i starych VFD siedmiosegmentowych (chyba nawet z kropka) Futaby z jakiegos kalkulatora chyba Unitry.

KAT
-
-
Posty:16
Rejestracja:10 lut 2004, o 14:43

Postautor: KAT » 9 maja 2004, o 22:33

Dzięki

PZDR KAT

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości