Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

NAND i NOR

yang20@tlen.pl
-
-
Posty:1
Rejestracja:19 paź 2003, o 00:50
Lokalizacja:Rzeszow
Kontaktowanie:
NAND i NOR

Postautor: yang20@tlen.pl » 19 paź 2003, o 00:54

Wiem, ze to straszna lipa pytac o taka rzecz, ale naprawde nie mam czasu tego nigdzie szukac...i nie mam tez na to ochoty.Mam nadzieje, ze mi pomozecie. Chce sie dowiedziec, jaki stan logiczny posiadaja wejscia bramek NAND i NOR TTL nigdzie nie podlaczone, najlepiej uzasadnic to na podstawie ich budowy wewnetrzenj.
Z gory przepraszam tych wszystkich ktorzy dostali teraz bialej goraczki i chca mnie rozwalic...:)
Pozdrawiam.

mateo19851
-
-
Posty:11
Rejestracja:15 paź 2003, o 19:12

Postautor: mateo19851 » 19 paź 2003, o 08:11

Ogólnie w technice TTL jest tak że jak nóżka nie jest podpięta do czegoś to jest wtedy "wisząca" jedynka czyli stan logiczny wysoki (H).
A uzasadnienie na podstawie budowy sam to zrób :mrgreen: Jak zobaczysz schemat ideowy bramki nand to z tego już wszystko wynika!!

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty:868
Rejestracja:21 lut 2003, o 18:21

Re: NAND i NOR

Postautor: Wojtek » 19 paź 2003, o 08:19

Wiem, ze to straszna lipa pytac o taka rzecz, ale naprawde nie mam czasu tego nigdzie szukac...i nie mam tez na to ochoty.Mam nadzieje, ze mi pomozecie. Chce sie dowiedziec, jaki stan logiczny posiadaja wejscia bramek NAND i NOR TTL nigdzie nie podlaczone, najlepiej uzasadnic to na podstawie ich budowy wewnetrzenj.
Z gory przepraszam tych wszystkich ktorzy dostali teraz bialej goraczki i chca mnie rozwalic...:)
Pozdrawiam.
Po to jest to forum aby pytać, ale trochę ochoty trzeba mieć aby postarać się poszukać informacji samemu :) - można np użyć www.google.pl . Tak jak Ci napisał mateo19851 jest to stan wysoki, a wynika z faktu polaryzacji tranzystora wejściowego, co widać na rysunku:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 paź 2003, o 08:22 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości